еМагазин

Tag : храна

БЕСПАРИЦА

Државен студентски дом: Истражувањето на МОФ се однесува на податоци од 2015 година

Редакција
Државниот студентски дом Скопје ја известува јавноста дека истражувањето од МОФ околу исхраната и трошењата на институцијата се однесува на период од 2015 година кога...
ЖИВОТ

Совети за здрава исхрана – што треба да содржи еден балансиран оброк

Редакција
Здрав и балансиран оброк е составен од хранливи состојки што ќе ги задоволат сите потреби за исхрана на една личност, притоа да не се надмине...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

БРАВО! (Фото) Урбан Бургер Бар нуди бесплатна храна за деца без родители, социјални случаеви…

Редакција
Скопскиот Урбан Бургер Бар почна да нуди бесплатна храна за деца без родители, социјални случаеви, бездомници… Барот се наоѓа на ул. Рузвелтова 63а. Секоја чест...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Храната што ви остана од Бадник и Божиќ може да ја донирате во хуманитарни цели во „Дуња“

Редакција
Граѓаните на кои им останала хртана од Бадниќ и Божиќ денеска од 13 до 16 часот може да ја донираат во СЦ „Дуња“. „Во овие...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Како да се храните здраво за време на празниците?

Редакција
Новогодишните празници се исполнети со многу храна, пијалок и весела атмосфера која ги поместува границите за здрав и балансиран животен стил. Се разбира дека сите...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) “Mosh bar food apartments“, ново хит место во Скопје

Редакција
Од пред неколку месеци во центарот на Скопје почна со работа “Mosh bar food apartments“. Местово за брзо стана едно од најпопуларните во моментов. Освен...
БАШ НИ Е ЌЕФ

За прослави што се паметат – кетеринг од Барбакан

Редакција
Сијалички, мирис на снег и празнична атмосфера… Да, тоа е оној дел од годината што го обожаваме. Со 2019-та ќе се збогуваме онака како што...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Мицкоски се приклучи на акцијата „Нахрани 10.000“ и донираше храна за загрозените семејства

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска се приклучи на акцијата „Нахрани 10.000“ и донираше храна за социјално загрозените семејства. „Прекрасно изненадување на нашиот пункт во...
Да помогнеме

Донаторска акција „Нахрани 10.000“: Целта е да се соберат 10 тони храна за 10.000 социјално загрозени граѓани

Редакција
Храна за социјално загрозени граѓани ќе може да се донира денеска до 18 часот на 19 локации во Скопје, Велес, Битола, Штип, Кочани и Гевгелија,...
ЖИВОТ

Пресметајте го вашиот BMI за да дознаете која е вашата идеална тежина

Редакција
Не постои лице на кое не му е важно дали има идеална телесна тежина. Разликата е единствено во тоа што некои внимаваат повеќе, а некои...