еМагазин

Tag : Билјана Ивановска

Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупциска комисија отворила предмет за братот на вице-премиерот Кочо Анѓушев

Никола Осило
Државната корупција за спречување на корупцијата (ДКСК) на дененешната седница информира дека има предмет и се прибираат информации за случајот со Тодор Анѓушев, брат на...
Македонија

Антикорупциска решила два случаи на непотизам

Редакција
На денешната седница на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК), претседателката Билјана Ивановска, на новинарско прашање до каде се 18. предмети за судир на интереси...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Има три стана: Што пријавила во анкетниот лист претседателката на Антикорупциска, Ивановска

Редакција
еМагазин стартува со серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле членовите на Државната комисија за спречување на корупција или позната во јавноста како...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Запознајте ги новите антикорупционери: Која е претседателката на Антикорупциска, Билјана Ивановска

Редакција
еМагазин стартува со нов серијал во кој ќе Ви ги преставиме новите членови на Државната комисија за спречување на корупцијата или во јавноста позната и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Билјана Ивановска избрана за претседател на Антикорупциска, кои се другите нови членови

Редакција
Собранието на Република Македонија денеска со 65 гласа „за“, 10 воздржани и ниту еден глас „против“ ги избра новите членови на Антикорупциската комисија. За претседател на...