еМагазин

Tag : членови

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Новите антикорупционери се уште не го пријавиле својот имот

Редакција
Новоизбраните членови на Државната комисија за спречување на корупцијата или во јавноста позната и како Антикорупциска комисија и по повеќе од десет дена од нивниот
Политика

Непотизмот на „најјако“: Синот на пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска вработен во ЕЛЕМ

Редакција
Пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска позната во јавноста по рекордните патни трошоци во износ од 12 илјади евра, според информациите до кои дојдовме и ги
Политика ТОП СТОРИИ

Билјана Ивановска избрана за претседател на Антикорупциска, кои се другите нови членови

Редакција
Собранието на Република Македонија денеска со 65 гласа „за“, 10 воздржани и ниту еден глас „против“ ги избра новите членови на Антикорупциската комисија. За претседател на
Политика

Утврден составот на новата Актикорупциска комисија, Билјана Ивановска предложена за претседателка

Никола Осило
Комисијата за прашања на изборите и именувањата на денешната седница едногласно ја утврди предлог листата за именување на претседател и членови на Државната комисија за
Политика ТОП СТОРИИ

Кои кандидати најдобро котираат на листата за нови членови и претседател на Антикорупциска

Редакција
На веб страната на Собранието е објавена ранг-листа со освоените бодови на кандидатите за претседател и членови на новиот состав на Државна комисија за спречување на
Политика

Денеска селекција, а утре избор на нови членови на Антикорупциската комисија

Редакција
Во Собранието денеска треба да се состане Комисијата за селекција, која треба да го изврши да го изврши рангирањето на кандидатите за идни членови на
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Џабе толку фама околу Антикорупциска, ако идните членови не работат како што треба

Редакција
Многу фама се дигна за изборот на идните членови на Државната комисија за спречување корупција или позната во јавноста и како Антикорупциска. Па толку кандидати
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кои се новите членови на Управниот одбор на Стопанска комора на Македонија

Редакција
Во насока на реализација на програмските цели и задачи на Стопанската комора на Македонија, поефикасно извршување на активностите за унапредување на пазарното стопанство, претприемништвото и
Политика

Ќе има ли смени на лидерската позиција во ВМРО-ДПМНЕ: Кои се членовите на Централниот комитет

Редакција
Најголемата партија во Македонија, ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе има седница на Централниот комитет, најавуваат нејзини членови по социјалните мрежи. Според нив на седницата ќе се расправало
Политика ТОП СТОРИИ

Има ли исклучувања: Кои се членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
И покрај бројните шпекулации во медиумите деновиве, и по последната седница на Извршниот комитет (ИК) на ВМРО-ДПМНЕ, синоќа, нема најави за исклучување на членови од