еМагазин

Tag : фејсбук

Македонија ТОП СТОРИИ

Героски: Се чувствувам небезбеден, жал ми е што Заев влезе во ваков филм

Никола Осило
Драги пријатели, вечерашната срамна и заканувачка изјава на премиерот Зоран Заев ме шокираше. Во неа, покрај извесен „педер“ (тоа се негови зборови), се спомнува и...
Локално

Кривична пријава за повикување на насилство преку Фејсбук

Никола Осило
Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР до надлежното јавно обвинителство ќе поднесе кривична пријава против В.Ч. (51) за објавена содржина на социјалната...
Македонија

Груевски на Фејсбук за Заев: Понекогаш ми доаѓа да фатам да го бранам

Редакција
На својот Фејсбук за актуелните случувања во Македонија се јави поранешниот премиер, Никола Груевски, кој стана азилант во Унгарија. „Повеќе пријатели деновиве ми пишуваат зошто...
ЖИВОТ

(Видео) Натприродните моќи на Иван Исцелител спонзорирани на „Фејсбук“

Никола Осило
Еден од најпознатите „ликови“ во Македонија кога се во прашање верувањата во натприродни моќи – Иван Исцелител со спонзориран видео материјал на „Фејсбук“ ги рекламира...
Локално

Кривична пријава за тетовчанец: Лажно во име на друг комуницирал преку „Фејсбук“

Никола Осило
СВР Тетово поднесе кривична пријава против Л.Х.(28) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“, информира МВР. Во...
Свет

„Фејсбук“ согласен да плати рекордна казна од пет милијарди долари

Редакција
Од Фејсбук соопштија дека се согласиле да ја платат казната од пет милијарди долари во врска со скандалот околу компанијата Кембриџ аналитика. Тоа е најголемата...
Македонија ТОП СТОРИИ

Бизнисменот Стајиќ на Фејсбук објави дека бил рекетиран, случајот ќе го пријави во Обвинителство

Редакција
Бизнисменот Владимир Стајиќ, сопственик на компанијата „Супертрејд“ на неговиот фејсбук-профил објави дека осомничен од случајот „Рекет„ и од него се обидел да изнуди рекет. „После...
ЖИВОТ

Димитров кога ќе остаре сака да личи на Џорџ Клуни

Редакција
Министерот за надворешни работи Никола Димитров се пошегува дека кога ќе остаре сака да личи на познатиот актер Џорџ Клуни. „И јас си направив слика...
Бизнис

Груевски со поздрав од Будимпешта: „Немој кога ќе се вратам да го видам упропастен автопатот Скопје-Штип!“

Редакција
Повторно од Будимпешта, преку Фејсбук, се јави поранешниот премиер Никола Груевски, овој пат со коментар за новиот автопат Скопје-Штип. „Да прашам, за тие што веќе...
Локално

Уценувана кумановка: И барал 3.000 евра да не објави компромитирачки фотографии

Никола Осило
СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.А.(27) од село Љубодраг, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“. „На 19.05.2019 година на...