еМагазин

Tag : пречки

Македонија ТОП СТОРИИ

Децата со пречки во развојот или со посебни потреби се ослободени од носење маски во училиште

Редакција
Владата денеска на 112. седница донесе измени и дополнувања на Протоколот за реализација на воспитно образовниот процес и донесе заклучок дека децата со посебни потреби...
Техно

Фејсбук тврди дека ги отстранил проблемите што вчера предизвикаа втор прекин на работата за една недела

Редакција
Фејсбук ги отстрани проблемите што предизвикаа втор прекин на неговата работа оваа недела и им се извини на корисниците. Синоќа, Фејсбук, Месинџер и Инстаграм повторно...
Бизнис

Стопанската комора на северозападна Македонија апелира власта да не му прави пречки на бизнисот

Редакција
Локалните и централната власт да не го опструираат бизнисот, да ги почитуваат законските и административните постапки, наместо да ги менуваат одлуките и деталните урбанистички планови...