еМагазин

Tag : СКСЗМ

На кафе во Кантина ТОП СТОРИИ

Неби Хоџа: Ги мотивирам вработените на компанијата да ја чувствуваат како нивна

Силвана Жежова
Изборите завршија, запливуваме во мирни политички води, но дали економијата конечно ќе биде во фокусот на Владата, за да испорача резултати кои граѓаните и бизнисот
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кои се најуспешните албански компании во Македонија?

Редакција
Стопанската Комора на Северо-Западна Македонија по осми пат ги објави ТОП 100 најуспешните албански компании во Македонија. Станува збор за најмоќните компании во изминатата година
Бизнис

Стопанската комора на северозападна Македонија апелира власта да не му прави пречки на бизнисот

Редакција
Локалните и централната власт да не го опструираат бизнисот, да ги почитуваат законските и административните постапки, наместо да ги менуваат одлуките и деталните урбанистички планови