еМагазин

Tag : грабеж

Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Крадци изнесуваат сеф: Објавена снимка од грабеж во маркет во скопско Црниче

Редакција
На социјалната мрежа Х (Твитер) е објавено видео, за кое се вели дека е од грабеж на маркет во скопско Црниче. Украден Рептил кој е...
Локално ТОП СТОРИИ

Вооружен грабеж на банка во Илинден, одземена поголема сума на пари

Редакција
Утрово се случил вооружен грабеж на експозитура на банка во скопската населба Илинден, а според првичните информации, одземена е поголема сума на пари. „Денеска (28.02.2024)...
Балкан

(Видео) Грабеж како на филм на бензиска пумпа во Мостар

Редакција
Видео од грабеж на бензинска пумпа во Мостар, Босна и Херцеговина, кое го објавија локалните медиуми, стана хит на социјалните мрежи. Pljačka benzinske crpke u...
Локално ТОП СТОРИИ

Видео од вооружениот напад и експлозијата на банкомат во скопско Топанско Поле

Редакција
Вчера во вооружен грабеж беа обиени банкоматите пред трговскиот центар Point Retail Park во скопско Топанско Поле. Од трговскиот ценатар информираа дека нема повредени и...
Локално ТОП СТОРИИ

Од „Поинт ретаил парк“ за вооружениот напад: Безбедносните камери ги лоцираат ограбувачите

Редакција
Во врска со инцидентот во скопско Топанско Поле се огласија од трговскиот центар „Поинт ретаил парк“. „Утрово во вооружен грабеж се обиени банкоматите пред Point...
Македонија

Од градинка во Велес украдена сета храна наменета за оброци на 1.260 деца

Редакција
Разбојници ја ограбиле централната кујна на детската градинка Димче Мирчев во Велес, пренесува телевизијата Телма. Грабежот е пријавен утрово, а разбојниците најверојатно „работеле“ преку цел...
Македонија ТОП СТОРИИ

Детали од МВР за грабежот во банката во центарот на Скопје: Приведени две лица

Редакција
Двe лица се приведени во врска со денешното разбојништво во банка во центарот на Скопје, информираат од Министерството за внатрешни работи. -Во Скопје денеска се...
Бизнис

Украдени 1,3 милион денари од банкомат на ТТК банка

Редакција
Тетовската полиција од вчера работи на откривање на сторители на кражба на еден милион и триста илјади денари кои се одземени насилно од банкомат на...
Локално

Хаос при грабеж на обложувалница: Бегајќи пукале и удриле во возило

Редакција
На 21.02.2021 околу 20.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Јужноморавски Бригади“ две лица со закана одзеле пари и при...
Локално

Кичевец застрелан при грабеж на улица: Го нападнале и му одзеле поголема сума девизи и денари

Редакција
На 15.01.2021 околу 17.30 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека на ул.„Арсо Војвода“ во Кичево, М.Т.(62) од Кичево бил физички нападнат од неколку лица, при што...