еМагазин

Tag : апликации

Техно ТОП СТОРИИ

Две нови апликации за младите, за сајбер насилството и сајбер безбедност

Редакција
Социјалниот живот на нашата младина е префрлен на социјалните мрежи но тие во голема мера не се свесни за ризиците кои ги имаат социјалните мрежи...
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Затворен огласот за доделување на ваучер за инвертер-клими во домаќинствата, продолжува оној за ранливи потрошувачи на енергија

Редакција
Поради големиот број на пристигнати апликации, Министерството за економија донесе одлука, заклучно со 6. февруари, да го затвори Јавниот оглас за доделување на потврда-ваучер за...
Локално

Голем интерес кај граѓаните за набавка на инвертер клима-уреди: Поднесени 220 онлајн апликации за повикот на Град Скопје

Редакција
Откако Град Скопје утрово го објави јавниот повик за субвенции на инвертери, поднесени се 220 онлајн апликации. Од Град Скопје велат дека ваквиот одзив покажува...
Техно ТОП СТОРИИ

Проработеа Фејсбук, Инстаграм, Месинџер и ВатсАп, причината „внатрешна грешка“ или саботажа

Редакција
По шестчасовна блокада, проработеа апликациите на Фејсбук, Инстаграм, Месинџер и ВатсАп, а според објаснувањата од компанијата на Марк Закерберг, причина е „погрешната промена на конфигурацијата“....
Техно ТОП СТОРИИ

Фејсбук, Инстаграм, ВатсАп и Месинџер недостапни во цел свет

Редакција
Едни од најпопуларните апликации за социјално вмрежување во светот – Фејсбук, Инстаграм, ВатсАп и Месинџер „паднаа“ во цел свет. Според веб страницата Даун Детектор (DownDetector),...
БЕСПАРИЦА

Сите детали: Град Скопје го објави јавниот повик за субвенции за купување инвертер клима уреди

Редакција
Градот Скопје го објави јавниот повик за доделување субвенции за купување инвертер клима уреди во 2021 година, а граѓаните ќе може да аплицираат онлајн. Повикот ќе биде...
Македонија

Се подготвува одговор на барањето на Судот во Стразбур во врска со апликациите за предмети на СЈО

Редакција
Министерот за правда, Бојан Маричиќ вели дека пред десеттина дена до Владата стигнало барање од Европскиот суд за човекови права да одговори во врска со...
Техно

Топ 5 апликации со кои времето брзо ќе Ви минува!

Редакција
Моменталната изолација на секој од нас делува различно. Некои ги исчистија своите домови, некои почнаа со вежбање, а некои сè уште го бараат својот „издувен...
Техно

Сеавус CodeTalks во Скопје

Редакција
Утре ќе се оддржи Сеавус CodeTalks. Ова ќе биде петто издание на CodeTalks во Скопје.Настанот ќе се оддржи во просториите на “Јавна соба“ – Центар...