еМагазин

Tag : Дома

Македонија

Миле Јанакиески во притвор во Шутка, а полицијата го барала дома: Ново одложување за „Насилството во Општина Центар“

Редакција
Судењето за случајот на Специјалното јавно обвинителство, „„Насилството во Општина Центар“ е повторно одложено поради неприсуство на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески....
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Пазарувајте од дома

Редакција
Речиси секој од нас искусил како е да седите во домашна атмосфера, заедно со најблиските пријатели и да ја добиете пицата што сте ја нарачале...
Локално

Исчезнатата штипјанка по пет дена вратена дома

Никола Осило
На 02.05.2019 година од полициски службеници од СВР Штип е пронајдена и вратена дома С.Ј.Н.(33), за која на 25.04.2019 година нејзиниот брат Д.Ј.(43) од Штип...
Забава

(Видео) Марија Спасовска со „Дома“ ќе ја претставува Македонија на детска Евровизија

Редакција
Марија Спасовска (12) ќе ја пее баладата „Дома“ на јуниорската Евровизија што ќе се одржи на 25 ноември во Минск, Белорусија. Текстот за песната го...