еМагазин

Tag : Дома

Локално

Полицаец дома се самозастрелал во надколеница

Редакција
На 15.06.2020 околу 21,30 часот, пријавено е дека на ул.„Франц Прешерн“ во Скопје, во својот дом, полициски службеник од Полициската станица Ѓорче Петров, додека го...
Македонија ТОП СТОРИИ

79,8% од излекуваните од коронавирусот во Македонија се лекувале дома

Редакција
Во Македонија, според податоците заклучно вчера, за прв пат има повеќе излекувани, отколку заболени од коронавирусот. Според тие податоци излекувани од вирусот се 738 лица....
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) 60 луѓе со Џокси од дома ја испеаа „На Велигден“

Редакција
Уште една верзија од дома на најпопуларната песна за големиот празник Велигиден. Овој пат „На Велигден“ во изведба на Ohrid Big Quarantine Band, кој брои...
Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Лозано со прекрасна изведба на „Километри“, од дома

Редакција
Најпознатиот македонски пејач, Лозано со својот бенд направи нова верзија на „Километри“, од дома, како што налагаат моменталните услови поради пандемијата со коронавирусот. Слушнете ја...
Забава ТОП СТОРИИ

(Следете во живо): „Еден свет, заедно дома“: Светската музичка елита ќе пее за здравствените работници

Редакција
На виртуелен концерт, кој по македонско време започнува во 20 часот денеска светската музичка елита и најпознатите ликови од шоу бизнисот ќе им се заблагодарат...
Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) „На Велигден“ од дома со Џокси и хорот „Мирче Ацев“

Редакција
Џинас Папас Џокси и хорот „Мирче Ацев“ од дома направија нова верзија на најпопуларната песна за големиот празник, Велигден, „На Велигден“, адаптирана на новонастаната ситуација...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Уметничка акција: Облечете папучи и „Седете дома” 

Редакција
Уметничката акција „Седете дома” е наменета да им помогне на граѓаните да истраат во физичката изолација и сведувањето на излегувањето на минимум во овие мигови...
БАШ НИ Е ЌЕФ

НЛБ Банка започна со бесплатна лична достава на картичките на своите клиенти

Редакција
Во услови на пандемија на вирусот Ковид-19, а со цел да излезе во пресрет на потребите на своите клиенти, НЛБ Банка воведе нова услуга за...
Локално

(Видео) Градоначалникот и дел од вработените на општина Центар работат од дома

Редакција
Општина Центар објави промотивно видео „Центар работи од дома“, за активностите на вработените во општината од дома во услови на епидемија на корона вирусот. „Седиме...
Техно

Топ 5 апликации со кои времето брзо ќе Ви минува!

Редакција
Моменталната изолација на секој од нас делува различно. Некои ги исчистија своите домови, некои почнаа со вежбање, а некои сè уште го бараат својот „издувен...