еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Првата дама се огласи со апел за лажниот профил: За побрза реакција од Фејсбук, да има што повеќе пријавувања

Елизабета Ѓоргиевска, сопругата на претседателот Стево Пендаровски, се огласи на нејзиниот официјален профил на Фејсбук за лажниот профил со нејзино име, кој се користи за собирање на податоци од граѓани преку измама за наводна донација од првата дама.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Сопругата на Пендаровски искористена за крадење на податоци од граѓани на Фејсбук

„Многумина од вас ми пишаа за лажен профил направен со мое име: facebook.com/sandi.octareza.

Пријавен е во Фејсбук и во МВР, но би ве замолила, за побрза реакција од Фејсбук, да има што повеќе пријавувања.

Ви благодарам“, напиша таа.

Фото: Фејсбук/Ѓоргиевска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Состојбата со водостоите на реките се смирува, од утре настапува и стабилизација на времето

Редакција

Абази се откажа од местото во УО на Академијата за судии и јавни обвинители, оти таму сопругата му е на обука

Редакција

Почната постапката за издавање лиценца за производство на топлинска енергија

Редакција