еМагазин

Tag : Елизабета Ѓоргиевска

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Пендаровски присуствуваше на крунисување на британскиот Kрал Чарлс Трети и Кралицата Камила

Редакција
Претседателот на државата Стево Пендаровски, придружуван од сопругата Елизабета Ѓоргиевска, денеска присуствуваше на свечена церемонија на крунисување на Неговото Величество Кралот Чарлс Трети и Кралицата...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео+Фото) Пендаровски и сопругата присуствуваа на погребот на кралицата Елизабета Втора

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски, придружуван од сопругата Елизабета Ѓоргиевска, денеска во Вестминстерската опатија во Лондон присуствуваше на Државната погребна служба на Нејзиното Величество кралицата Елизабета Втора....
Македонија

Претседателот Пендаровски на Самитот на НАТО во Мадрид

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски од денеска е во тридневна посета на Мадрид, Шпанија, каде што ќе учествува и ќе ја предводи делегацијата на Македонија на Самитот...
Интервју ТОП СТОРИИ

(Фото) Ѓоргиевска во новогодишно интервју за „еМагазин“: Кога дел од себе ќе дадам на општеството, се чувствувам подобро

Силвана Жежова
Првата дама на Македонија, Елизабета Ѓоргиевска не сака на тој начин да ја ословуваат, повеќе милува, сопруга на претседателот Стево Пендаровски. Иако, таа е далеку...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Првата дама се огласи со апел за лажниот профил: За побрза реакција од Фејсбук, да има што повеќе пријавувања

Редакција
Елизабета Ѓоргиевска, сопругата на претседателот Стево Пендаровски, се огласи на нејзиниот официјален профил на Фејсбук за лажниот профил со нејзино име, кој се користи за...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Сопругата на Пендаровски искористена за крадење на податоци од граѓани на Фејсбук

Редакција
За крадење на податоци од граѓани на Фејсбук е злоупотребена првата дама, Елизабета Ѓоргиевска, сопругата на претседателот Стево Пендаровски. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Првата дама се огласи...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Претседателот Пендаровски и сопругата Ѓоргиевска присуствуваа на „Галичка свадба“

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски, заедно со сопругата, Елизабета Ѓоргиевска денеска присуствуваа на 47. издание на манифестацијата „Галичка свадба“, што се одржува под негово покровителство. За време...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Првата дама Ѓоргиевска на пазарче

Редакција
Првата дама, сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска вчера го посети Пазарчето за органски производи во Јавна соба. „Кошница преполна со прекрасни бои, ароми...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Пендаровски со сопругата Ѓоргиевска учествуваа на Парадата на гордоста: „Почит кон различностите“

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓоргиевска учествуваа на Парадата на гордоста која денеска се одржа по втор пат во Скопје. „Почит кон различностите....
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(ГАЛЕРИЈА) Сопругата на претседателот, Елизабета Ѓоргиевска подготвуваше оброци во Народната кујна во Шуто Оризари

Редакција
Сопругата на претседателот, Елизабета Ѓоргиевска денеска ја посети Народната кујна во Општина Шуто Оризари при што се запозна со реализацијата на иницијативата на оваа Општина...