еМагазин

Tag : крунисување

Свет

Kрунисувањето на Чарлс Трети го гледаа помалку гледачи отколку на кралицата Елизабета Втора

Редакција
Крунисувањето на британскиот крал Чарлс Трети во саботата го следеа околу 14 милиони гледачи на Би-Би-Си, што укажува на многу помал број во споредба со...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Пендаровски присуствуваше на крунисување на британскиот Kрал Чарлс Трети и Кралицата Камила

Редакција
Претседателот на државата Стево Пендаровски, придружуван од сопругата Елизабета Ѓоргиевска, денеска присуствуваше на свечена церемонија на крунисување на Неговото Величество Кралот Чарлс Трети и Кралицата...
Свет ТОП СТОРИИ

Крунисан британскиот крал Чарлс Трети

Редакција
Британскиот крал Чарлс Tрети беше крунисан на церемонија во Вестминстерската опатија со круната на Свети Едвард ставена на главата, моментот обележан со плотуни низ Обединетото...