еМагазин

Tag : крал

Свет

Kрунисувањето на Чарлс Трети го гледаа помалку гледачи отколку на кралицата Елизабета Втора

Редакција
Крунисувањето на британскиот крал Чарлс Трети во саботата го следеа околу 14 милиони гледачи на Би-Би-Си, што укажува на многу помал број во споредба со...
Свет ТОП СТОРИИ

„Пандора документи„: Кралот на Јордан користел јавни фондови за купување на куќи во странство, тој демантира

Редакција
Кралот на Јордан, Абдула Втори денеска демантираше дека направил каков било престап при купување на луксузни куќи во странство и оти не се користени јавни...
Македонија

(Фото) Претседателот Иванов со сопругата пречекани со највисоки почести од кралот на Јордан

Редакција
Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска во Аман беше примен со највисоки државни и воени почести од Кралот на Хашемитското Кралство Јордан, Н.В. Абдула...