еМагазин

Tag : иванов

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Иванов или Нинџа: На кого му верува јавноста?

Никола Осило
Како да е сценарио од холивудски филм се развива судската разрешница за собраниските настани на 27 април во која како се ближи крајот на излагањето
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Иванов дозволи новинарски прашања: На 27. април бил дома, неговите советници на шест месеци подлежат на полиграф

Редакција
Претседателот Ѓорге Иванов, по неговото денешно обраќање во претседателската палата дозволи новинарски прашања, што барем последниве 2-3 години не се случило. Од одговорите на прашањата
Македонија ТОП СТОРИИ

Вонредно обраќање на Иванов: Не се разговарало за воена состојба, прашање е кој сакал да го злоупотреби Кабинетот на претседателот

Никола Осило
Во Кабинетот на претседателот на Република Македонија никогаш не се разговарало, ниту се размислувало за прогласување вонредна или воена состојба, рече денеска претседателот Ѓорге Иванов
Македонија

Иванов: Небулозни се тврдењата дека се планирала воена состојба на 27 април

Редакција
Претседателот Ѓорге Иванов денеска ги отфрли како небулозни тврдењата дека вечерта на 27 април наводно подготвувал прогласување воена состојба. Тоа се, како што изјави, очаен
БАШ НИ Е ЌЕФ

Кои македонски компании добија признание “Македонски квалитет 2018“

Редакција
Во присуство на брojни гости, традиционално во рамки на манифестацијата Македонски квалитет, беа прогласени десетте добитници на престижното признание за 2018 година, кое го доделува
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Инволвиран ли и е Иванов во настаните од 27 април и планирал ли прогласување воена или вонредна состојба?

Редакција
Информацијата дека претседателот Ѓорге Иванов планирал прогласување на воена состојба во јавноста се појави уште пред да се случи „крвавиот четврток“ во македонското Собрание, кога
Македонија

Кабинетот на Иванов отфрла вмешаност во собраниските настаните од 27 април

Никола Осило
Кабинетот на претседателот на Република Македонија вечерва преку пишано соопштени ги отфрли, како што се наведува, континуираните и очајни обиди за вмешување на претседателот на
Македонија

Иванов: Она што државата им го правела на Македонците во Грција, со договорот сака да им го направи и на Македонците во Македонија

Редакција
Република Македонија се соочува со можеби најголемиот предизвик од нејзиното формирање, а тоа е да се одрече од историското право и правото на самоопределување, рече
Македонија

Кабинетот на Иванов реагира на исказот на Младеновски за случувањата од 27 април

Редакција
Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов реагираше во врска со исказот на обвинетиот Михаил Младеновски за случувањата од 27 април дека советникот на претседателот Синиша Алексоски
Македонија ТОП СТОРИИ

Сопругата на Јанакиески: Донесете го Груевски и нека одговара за неговото бегство, а не заради него во притвор да лежат недолжни луѓе

Редакција
Сопругата на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, Сања Јанакиески, на својот Фејсбук профил остро реагира на одлуката на Апелациониот суд, нејзиниот сопруг