еМагазин

Tag : профил

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Koja e Марковски компани, која добива милионски тендери на ЕСМ

Редакција
Друштвото за трговија, производство и услуги Марковски компани Борче ДООЕЛ увоз-извоз Битола, периодов повторно доби неколку милионски тендери на Електрани на Северна Македонија (ЕСМ), во...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која е Марковски компани, која доби тендер на ЕСМ вреден речиси 25 милиони евра

Редакција
Друштвото за трговија, производство и услуги Марковски компани Борче ДООЕЛ увоз-извоз Битола.го доби најголемиот тендер на Електрани на Северна Македонија (ЕСМ), во државна сопственост, Скопје,...
Македонија

Повторно активен официјалниот Твитер профил на министерот Османи

Редакција
Твитер профилот на министерот за надворешни работи Бујар Османи од утрово повторно е активен откако вчера тој на „Фејсбук“ објави дека профилот бил предмет на...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Сопругата на Пендаровски искористена за крадење на податоци од граѓани на Фејсбук

Редакција
За крадење на податоци од граѓани на Фејсбук е злоупотребена првата дама, Елизабета Ѓоргиевска, сопругата на претседателот Стево Пендаровски. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Првата дама се огласи...
Македонија

Повторно активен Твитер профилот на Филипче

Редакција
Твитер профилот на министерот за здравство, Венко Филипче, кој беше суспендиран од социјалната мрежа, повторно е активен. “Од утрово е активен твитер профилот @VFilipche на...
Македонија

(Фото) Твитер го суспендираше профилот на министерот Филипче

Редакција
Твитер го суспендираше официјалниот профил на министерот за здравство, Венко Филипче. На неговиот профил пишува дека: „Твитер ги суспендира сметките што ги прекршуваат правилата“. Пред...
ЖИВОТ

Позитивните мисли се повеќе од половина здравје

Редакција
Размислувањето позитивно може да направи повеќе отколку да се чувствувате посреќни – може да биде важен дел од справувањето со хронична болка, пишува на Инстаграм-профилот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Не е проблем ако сте ја заборавиле лозинката, како да проверите дали УЈП правилно Ви го пресметал персоналецот

Редакција
Поголемиот дел од граѓаните, како што информираа од Управата за јавни приходи (УЈП) на своите кориснички профили веќе ги добиле пополнетите годишни даночни пријави, кои...