еМагазин

Tag : самит

Бизнис

(Фото) Започна Балканскиот претприемачки самит

Редакција
Над 30 светски познати говорници и претприемачи денес излегоа на бината на Балканскиот претприемачки самит пред повеќе од 250 бизнисмени и претприемачи од регионот. Покрај
БАШ НИ Е ЌЕФ

Над 30 говорници и панелисти на Балкански претприемачки самит во Скопје

Редакција
Балканскиот претприемачки самит кој на 13. септември 2019 ќе донесе над 30 говорници и претприемачи во Скопје ќе биде уникатен настан кој ќе помогне во
БЕНЧМАРК

Прекинат Самитот на ЕУ, лидерите неможат да се договорат кој ќе ја води Унијата

Редакција
Лидерите на 28-те земји членки на ЕУ не успеаја да постигнат компромис за водечките позиции во институциите на Унијата, поради што по 18-часовни разговори го
Бизнис

„Макпрогрес“ на FMCG самитот во Скопје

Никола Осило
„Макпрогрес“ беше дел од FMCG самитот во Скопје – најголемата регионална конференција за трговија со стока за широка потрошувачка. Компанијата имаше свои учесници на самиот
Македонија

(Галерија) Заев во Дубровник позираше со Орбан, нема информација дали имале средба

Редакција
Македонскиот премиер Зоран Заев, во рамки на Осмиот Самит на шефови на влади од процесот 16+1 на НР Кина и ЦИЕ, оствари средба со претседателот на
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Макпетрол“ добитник на три признанија во рамките на шестиот Регионален самит на претприемачи од Централна и Југоисточна Европа (РСП) „300 најдобри“

Редакција
„Макпетрол АД“ како компанија, повеќе од 70 години вложува во својот развој и капацитети и притоа гради континуирана политика на општествена одговорна компанија, доби три
Свет

Трамп, Макрон и Путин не доаѓаат на самитот во Давос

Редакција
Во Давос од 22 до 25 јануари се одржува економскиот форум каде ќе бидат светските челници и на кој ќе се зборува за стратегии за
Бизнис

(Фото) Официјално отворен Самитот Македонија2025: Најзначајниот бизнис настан во земјата и регионот

Редакција
Со поздравно обраќање на годинешниот клучен говорник и претставување на политиките зад економскиот успех на тековната администрација на САД, официјално беше отворено седмото издание на
Техно

Водење на бизнис во општество базирано на податоци

Редакција
Меѓународен бизнис самит во организација на CEED Македонија и WorldChicago ќе се одржи на 12 септември во Хотелот Холидеј Ин. Дефинирајќи ги податоците како „новото