еМагазин

Tag : самит

Македонија

(Галерија) Заев во Дубровник позираше со Орбан, нема информација дали имале средба

Редакција
Македонскиот премиер Зоран Заев, во рамки на Осмиот Самит на шефови на влади од процесот 16+1 на НР Кина и ЦИЕ, оствари средба со претседателот на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Макпетрол“ добитник на три признанија во рамките на шестиот Регионален самит на претприемачи од Централна и Југоисточна Европа (РСП) „300 најдобри“

Редакција
„Макпетрол АД“ како компанија, повеќе од 70 години вложува во својот развој и капацитети и притоа гради континуирана политика на општествена одговорна компанија, доби три...
Свет

Трамп, Макрон и Путин не доаѓаат на самитот во Давос

Редакција
Во Давос од 22 до 25 јануари се одржува економскиот форум каде ќе бидат светските челници и на кој ќе се зборува за стратегии за...
Бизнис

(Фото) Официјално отворен Самитот Македонија2025: Најзначајниот бизнис настан во земјата и регионот

Редакција
Со поздравно обраќање на годинешниот клучен говорник и претставување на политиките зад економскиот успех на тековната администрација на САД, официјално беше отворено седмото издание на...
Техно

Водење на бизнис во општество базирано на податоци

Редакција
Меѓународен бизнис самит во организација на CEED Македонија и WorldChicago ќе се одржи на 12 септември во Хотелот Холидеј Ин. Дефинирајќи ги податоците како „новото...