еМагазин

Tag : шуто оризари

ЖИВОТ

Дали жените од Шуто Оризари повторно ќе останат без матичен гинеколог

Редакција
Од Иницијативата на жени на Шуто Оризари информираат дека на 22 јануари пред ординацијата на д-р Вјолце Мбјара затекнале известување дека ординацијата е преселена во...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш, кој е во фокусот на јавноста по објавената снимка

Редакција
Случајот со снимката во која наводно се слуша како градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш тепа човек, ќе го истражува Министерството за внатрешни работи. Во меѓувреме,...
Македонија

Градоначалникот на Шуто Оризари, Дудуш, вели дека снимката била монтирана

Редакција
Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш, за снимката во која наводно се слуша како тепа човек, за Фокус вели дека истата била монтирана.од осуденик, а...
Македонија ТОП СТОРИИ

Објавена снимка за која се тврди дека се слуша како градоначалникот на Шуто Оризари, Дудуш, тепа човек во општината

Редакција
Порталот Лидер објави аудио снимка во која наводно се слуша гласот на градоначалникот на скопската општина, Шуто Оризари, Курто Дудуш како наводно затвора едно лице во канцеларија и...
Локално

МВР со детали за крвавото убиство во Скопје: Братучед ја заклал додека го бранела сопругот

Никола Осило
На 14.06.2019 година во 22.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во куќа на ул.„Јуриј Розентал“ во населба Шуто Оризари, при семејна расправија, со...
Локално

Крвав напад во Шуто Оризари: Го заслепиле и го прободеле во вратот

Никола Осило
На 12.05.2019 година околу 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во населбата Шуто Оризари Е.И.(20) од Скопје бил нападнат од повеќе непознати лица,...
Локално

Притвор за двајца вработени во МВР за настанот во Шуто Оризари

Редакција
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција постапувајќи по кривична пријава од Министерството за внатрешни работи во врска...
Локално

Пет лица под истрага за насилството во Шуто Оризари: Еден од нападнатите полицајци со повреди опасни по животот

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против пет лица  за кои постои основано сомнение дека сториле кривично дело – Насилство од...
Македонија

Два нови случаи со мали сипаници во Куманово и Шуто Оризари

Редакција
Два нови случаи со мали сипаници се лабораториски потврдени. Станува збор за дете на возраст од двеипол години од Куманово и жена на 32-годишна возраст...
Македонија ТОП СТОРИИ

Новинарите не го дочекаа Груевски пред затвор: Судските служби не го пронашле за да му достават решение

Редакција
Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски синоќа не се појави во истражниот затвор Шуто Оризари каде што треба да почне ја издржува двегодишната...