еМагазин

Tag : оброци

БЕСПАРИЦА

„Сите сити“ обезбеди над 400.000 оброци за социјално загрозени граѓани

Редакција
Нашата држава е во високите 10 места во светот по фрлање храна, во услови кога околу 460.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштијата и не...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Приготвени над 300 оброци во месецот на хуманост

Редакција
Ентузијастот за готвење, Cooking with Branko (Бранко Попоски) имаше една цел, да им помогне на тие што им е најпотребно. Тој на уникатен начин одлучи...
БЕСПАРИЦА

„Сите сити“ обезбеди 210.000 оброци за социјално загрозените граѓани

Редакција
Повеќе од 460.000 граѓани во Македонија не може да си ги дозволат сите оброци во текот на денот, а од друга страна илјадници тони на безбедна...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Топол оброк за студени денови – вистински извор на среќа

Редакција
Новогодишните и божиќните празници се вистинска причина за да подариме насмевка на сите на кои им е потребна. Предновогодишната магија и радост е значајна за...