еМагазин

Tag : мадрид

Македонија

Претседателот Пендаровски на Самитот на НАТО во Мадрид

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски од денеска е во тридневна посета на Мадрид, Шпанија, каде што ќе учествува и ќе ја предводи делегацијата на Македонија на Самитот...
Македонија

Со кој се ќе има средби: Заев во работни посети на Брисел, Мадрид и Атина

Редакција
Премиерот Зоран Заев, од денеска ја започнува европска работна агенда која опфаќа работни посети на Брисел, Мадрид и Атина, информираат од неговиот кабинет. Во седиштето...
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Полицијата во Шпанија со дронови ги тера жителите да останат дома поради корона вирусот

Редакција
Во Шпанија, која од денеска поради превенција од корона вирусот е во делумен карантин, полицијата користи дронови со кои ги тера жителите да останат дома....
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) Која била улогата на актерката Стојановска за шверцот на кокаин од Колумбија преку Мадрид: Детали од МВР

Редакција
Вкупно пет лица, од кои тројца во Шпанија и две во нашата држава, се уапсени, а по други две, еден турски и еден грчки државјанин...