еМагазин

Tag : критики

Свет

Нобеловката Реса го критикуваше „Фејсбук“ дека е „закана за демократијата и е неуспешен во заштата од ширење омраза и дезинформации“

Редакција
Добитничката на Нобеловата награда за мир, филипинската новинарка Марија Реса, го критикуваше Фејсбук како закана за демократијата, велејќи дека гигантот на социјалните медиуми е неуспешен...
Балкан

Радев со критики до Владата на Борисов дека не направила доволно да ја претстави позицијата кон Македонија на западните партнери

Редакција
Бугарскиот претседател Румен Радев упати критики до Владата во Софија дека не направила доволно да ја претстави позицијата на Бугарија за Северна Македонија на западните...
Балкан

Грчка опозиција: Владата доцни со работата на комисиите за трговските ознаки и учебниците

Редакција
И покрај силењата и најавите од владата се забележува доцнење во работата на комисијата за трговските ознаки и комисијата за учебниците, вели поранешниот министер за...