еМагазин

Tag : Твитер

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Сите кредити земени со стари документи, од полноќ се неважечки“: Твитер реакции за возачките, пасошите и личните карти со „Северна“

Редакција
Очекувано менувањето на документите поради Преспанскиот договор е топ тема на социјалните мрежи. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Зошто од среда ќе Ве казнат ако возите со возачка...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Ни Чак Норис не може да си купи стан сам од себе“: Твитер реакции за Мијалков чии конфискувани станови ги купи неговиот син

Редакција
Очекувано информацијата дека Јордан Мијалков, постариот син на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков, преку неговата фирма, „Бест веј инвестмент“...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Оваа брука надалеку ќе одекне„: Твитер реакции за неодредувањето на притвор за функционерот на ДУИ, Незири, и другите лица кои упаднаа во Контрола на летање

Редакција
Четири лица кои се осомничени за упадот и насилството во државното Друштво Македонска навигација (М-НАВ), меѓу кои е и функционерот на владејачката ДУИ, Беким Незири,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Упад во служба која контролира меѓународни летови е терористички акт„: Твитер реакции

Редакција
Упадот во Контрола на летање очекувано е топ тема во јавноста и на социјалните мрежи. За истиот се осомничени осум лица, од кои четворица се...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Внукот на Ахмети, Дрин Ахмети, хит на Твитер

Редакција
Приведувањето на внукот на лидерот на владејачката ДУИ, Али Ахмети, Дрин Ахмети, очекувано е топ тема на социјалните мрежи. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото) Кој е Дрин...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Еве кој ќе вработи 300 пилоти од Арачиново“: Твитер за Миликијe Халими, новата директорка на АД „Аеродроми„

Редакција
Изборот на Миликијe Халими за нова генерална директорка на државното акционерско друштво „Аеродроми на Република Северна Македонија“, предизвика лавина од реакции во јавноста и на социјалните...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„За чесните стана луксуз да живеат во Македонија„: Твитер реакции за цените на храната

Редакција
Нелогичните одлуки на Владата, кои наместо намалување на цените на прехранбените производи донесоа нов бран на поскапување предизвикаа лавина од реакции на социјалните мрежи. ПОВРЗАНИ...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Работите излегоа од контрола“: Твитер реакции за штрајкот на контролорите на летање

Редакција
Поради партиски вработувања, застарената опрема и лошите услови за работа, Струковиот синдикат на контролорите на летање најави штрајк на 12. октомври. Подршка доби и од...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

“ДУИ глумат херои“: Твитер реакции за фиктивните оставки на министрите на ДУИ

Редакција
Министрите на ДУИ поднесоа оставки, ама тие ќе станат ефективни кога опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа за уставните измени. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Министрите на ДУИ поднесоа оставки, ќе...
Техно ТОП СТОРИИ

Твитер доби конкуренција, Цукерберг го лансираше „Тредс“

Редакција
Основачот на „Мета“, Марк Цукерберг вчера ја лансираше долгоочекуваната апликација „Тредс“ (Threads) како главен конкурент на Твитер на Илон Маск, распламтувајќи го соперништвото меѓу двајцата...