еМагазин

Tag : пошта

Бизнис

„Пошта“: Пратките кон Кина се стопирани, од таму редовно пристигнуваат во државата

Редакција
„Пошта„ информираше дека поради ширењето на коронавирусот во Народна Република Кина, авиокомпаниите кои покрај превозот на патници вршат и транспорт на поштенски пратки за Кина,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Ќе се дели „спорниот“ имот меѓу Поштата и Телеком

Редакција
Владата на една од последните седници ја разгледала информацијата за поделба на имотот на поранешна „ПТТ на Македонија“ помеѓу „Пошта на Северна Македонија“ и „Македонски...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Мист енерџи“ го доби тендерот на македонската Пошта за набавка на струја вреден 940.000 евра

Никола Осило
АД за поштенски сообраќај Пошта на Северна Македонија во државна сопственост Електрична енергија за 2 години Друштво за производство,трговија и услуги „Мист енерџи“ ДООЕЛ Скопје....
Бизнис

Пошта на Северна Македонија го доби тендерот на Јавното обвинителство за поштенски услуги вреден 102.000 евра

Никола Осило
Јавното обвинителство по распишаниот тендер за набавка на поштенски услуги склучи договор со АД за поштенски сообраќај Пошта на Северна Македонија во државна сопственост. Вредноста на...
Локално

Во 21 век жителите од Канатларци повторно имаат пошта

Редакција
Денеска беше радосен ден за околу 2.000 жители во прилепското село Канатларци, зашто по осум години, а во 21 век, повторно имаат селска пошта, пишува...