еМагазин

Tag : трактор

Локално

Тешко повреден прилепчанец во судар меѓу „Кавасаки“ и трактор

Редакција
На 10.05.2020 во 11.35 часот било пријавено дека на магистралниот пат Градско-Прилеп, во близина на с.Дебриште, се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „Кавасаки“, со прилепски...
Локално

Почина жител на Неготино по превртување на трактор

Никола Осило
На 08.10.2019 во 18.00 часот во Полициската станица Неготино било пријавено дека во периодот од 17.00 до 17.30 часот, додека З.С.(45) од Неготино вршел земјоделски...
Локално

Возач на трактор почина по судар со „Голф“ на патот Струга-Дебар

Никола Осило
На 18.09.2019 во 18.55 часот на регионалниот пат Струга-Дебар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген голф“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Н.Ќ.(56)...
Локално

Велосипедист тешко повреден по удар од трактор

Никола Осило
На 30.08.2019 во 02.00 часот било пријавено дека на 29.08.2019 околу 17.30 часот во с.Кривигаштани, прилепско, се случила сообраќајна незгода во која учесници биле велосипедистот...
Локално

Четиригодишно дете прегазено од трактор

Никола Осило
На 04.08.2019 година околу 15,30 часот било пријавено дека во с.Двориште- беровско, пред мостот на „Дворишка река“ додека М.Т.(49) управувал трактор „Фиат 446 ДТ“, кој...
Локално

Трагедија: Беровчанец почина под тркалата на својот трактор

Никола Осило
На 25.07.2019 околу 10.00 часот во Полициската станица Берово било пријавено дека на место викано „Курилово“-Берово, Б.Т.(63) од Берово управувајќи трактор на сопствениот имот изгубил...
Локално

Починал превртувајќи се од трактор

Никола Осило
На 02.07.2019 година во 11.30 часот било пријавено дека на локалниот пат за с.Корешница, демиркаписко, Е.Е.(62) од с.Корешница, управувајќи трактор без регистарски ознаки, изгубил контрола...
Локално

Трагедија во кочанско: Починал на место откако му се превртел тракторот

Никола Осило
На 24.04.2019 година околу 16.55 часот во с.Спанчево, кочанско, трактор, управуван од Ж.З.(61) од с.Спанчево, се превртел, при што Ж.З. починал на местото, информира МВР....
Локално

Тракторист почина во несреќа кај Росоман

Никола Осило
На 29.03.2019 околу 07 часот било пријавено дека К.Ј.(50) од село Сирково, општина Росоман, движејки се со трактор на стариот пат од село Сирково кон Росоман,...
Локално

Со трактор удрил во седумгодишно дете

Никола Осило
На 19.03.2019 околу 12.20 часот на локалниот пат во тетовското село Боговиње, трактор „ИМТ“ без регистарски ознаки, управуван од М.Џ.(67) од Боговиње, удрил во седумгодишно...