еМагазин

Tag : трагедија

Локално ТОП СТОРИИ

Детали од МВР: Загинатите во Битола биле на возраст од 68 и 63 години

Редакција
Попладнево во Битола, во 16:24 часот, до изворите на кисела вода кај местото викано „Сребрена вода“, битолско, пронајдени се во безживотна состојба А. Н. (68)...
Локално ТОП СТОРИИ

Загинатите во несреќата во Кавадарци биле на 30 и 50-годишна возраст: Детали од Обвинителството

Редакција
Се испитуваат причините за несреќата во Кавадарци во која загинаа двајца градежници, информираа попладнево од Јавното обвинителство. -Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци изврши...
Локално ТОП СТОРИИ

Трагедија во Кавадарци: Две лица починаа при пад на кран

Редакција
Две лица починаа при пад на кран во Кавадарци, потврдија за МИА од Министерството за внатрешни работи. Информацијата за МИА ја потврдија и од Основното...
Македонија ТОП СТОРИИ

Македонски државјанин се полил со бензин и се запалил во Нов Белград

Редакција
Нешто пред 13 часот, маж се запали откако инвеститори дојдоа да му ја урнат неговата барака во Нов Белград, спроти трговскиот центар Делта сити, јави...
Локално ТОП СТОРИИ

Алпинистите кои загинаа во рудникот Бучим биле на возраст од 20 и 45 години: Детали за трагедијата од Обвинителството

Редакција
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш заедно со увидна екипа, кримтехничар од Министерството за внатрешни работи и инспектори за труд и безбедност при работа...
Балкан ТОП СТОРИИ

Семејна трагедија ја потресе Хрватска: Татко си ги убил трите деца на возраст од 4 и 7 години, па се обидел да се самоубие

Редакција
Хрватска утрово ја потресе семејна трагедија, откако полицијата рано утрово, во загребската населба Млинови открила тела на три деца на возраст од седум и четири...
Локално ТОП СТОРИИ

Невидена трагедија: По самоубиството на 25-годишното момче во Штип, животот си го одзеде и 22-годишна девојка, наводно биле во врска

Редакција
Штипјани не паметат ваква трагедија која се случи во изминатите 24 часа. По самоубиството на 25-годишното момче, чие што тело беше пронајдено на локалитетот Баргала,...
Локално

Трагедија: Почина осумгодишно дете во Неготино

Редакција
Осумгодишно дете вчера беше донесено во Здравствениот дом во Неготино без знаци на живот, информираа денеска од таа јавна здравствена установа. „Беше пробано да се...
Локално

Тројца од повредените во трагедијата во Романовце во тешка состојба

Редакција
Седуммина повредени во несреќата при експлиозија на плинска боца во селото Романовце, во која загинаа три лица, денеска се донесени на Клиниките во Скопје. Тројца...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Ужасна трагедија во Словачка: Во сообраќајна несреќа загинаа најмалку 13 средношколци

Редакција
Ужасна трагедија ја потресе Словачка. Во сообраќајна несреќа помеѓу камион и автобус загинале 13 средношколци, но полицијата стравува дека тој број е уште поголем. До...