еМагазин

Tag : бензин

Бизнис

Бензините поевтинуваат за три, а дизелот за два денари

Никола Осило
За три денари ќе поевтинат бензините од ноќеска на полноќ, а дизелот и екстра лесното масло за домаќинство за два денара, одлучи денеска Регулаторната комисија
Бизнис

Дизелот поскапува за 0,50 денари, цената на бензините останува иста

Редакција
Малопродажните цени на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) од утре се зголемуваат за 0,50 денари по литар, а
Бизнис

Метанско гориво достапно и на бензинската станица на „Макпетрол“ во Гевгелија

Редакција
Продолжува инвестицискиот циклус во сопствените капацитети на најголемата компанија за нафта и нафтени деривати во државата, „Макпетрол АД“, информираат од компанијата. Од денеска, на бензинската
Бизнис

Бензините поскапуваат за половина денар, дизелот поевтинува

Редакција
Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за половина денар, а за толкав износ поевтинуваат дизелот и екстра лесното масло за домаќинство, одлучи Регулаторната комисија за
Бизнис

Поскапуваат бензините и дизелот

Редакција
Цените на нафтените деривати од ноќеска на полноќ се зголемуваат од еден денар до денар ипол, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на ЕУРОСУПЕР
Бизнис

Зголемување на цената на дизелот, еуросупер БС-98 и екстра-лесното масло

Редакција
Малопродажната цена на дизелот, екстра -лесното масло за домаќинство и Еуросупер БС-98 од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар. Цената на Еуросупер БС-95
Бизнис

Поскапува Еуросупер БС-95, останатите горива по иста цена

Редакција
Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ поскапува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за
Бизнис

Горивата поевтинуваат до денар и половина

Редакција
Од еден до еден и половина денар се намалува малопродажната цена на бензините и дизелот од ноќеска на полноќ, одлучи Регулаторната комисијата за енергетика. Според
Бизнис

Од понеделник цената на бензините ќе се утврдува по нова методологија

Редакција
Од следниот понеделник Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) ќе ги утврдува цените на нафтените деривати по новата методологија, која регулаторите треба да ја донесат во
Бизнис ТОП СТОРИИ

Нов скок на цената на нафтата: Дали повторно ќе се корегираат цените на нафтените деривати во државата?

Редакција
Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката