еМагазин

Tag : одземање

Бизнис

Регулаторна комисија за енергетика денеска ќе го разгледува предлогот за укинување на лиценцата на БЕГ

Редакција
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РЕК) денеска има подготвителна седница на која се разгледува Предлог-одлуката за укинување на лиценците за производство, дистрибуција и...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Регулаторна комисија за енергетика почна постапки за одземање на лиценците на двајца снабдувачи со струја

Редакција
Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) почна постапки за одземање на лиценци на двајца снабдувачи на електрична енергија – Друштвото за производство, трговија...
Локално ТОП СТОРИИ

Невидена трагедија: По самоубиството на 25-годишното момче во Штип, животот си го одзеде и 22-годишна девојка, наводно биле во врска

Редакција
Штипјани не паметат ваква трагедија која се случи во изминатите 24 часа. По самоубиството на 25-годишното момче, чие што тело беше пронајдено на локалитетот Баргала,...
Бизнис

Одземена лиценцата на „Сан петролеум“ за трговија на големо со сурова нафта и деривати

Редакција
Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) денеска донесе одлука за престанок на лиценцата за вршење на енергетска дејност трговија на големо со сурова нафта, нафтени деривати,...