еМагазин

Tag : Неготино

Локално

Жена од Неготино си направила добар „шопинг“ со туѓа картичка

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Неготино поднесе кривична пријава против М.П.(32) од Неготино, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и навлегување...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Рапид билд“ го доби тендерот на МЕР за полнење на гасоводот Клечовце-Неготино вреден 268.000 евра

Никола Осило
Акционерското друштво за вршење на енергетски дејности Македонски енергетски ресурси, во државна сопственост по распишаниот тендер за ангажирање на фирма за заполнување со природен гас...
Локално

Почина жител на Неготино по превртување на трактор

Никола Осило
На 08.10.2019 во 18.00 часот во Полициската станица Неготино било пријавено дека во периодот од 17.00 до 17.30 часот, додека З.С.(45) од Неготино вршел земјоделски...
Локално

Тешко повреден моторџија откако со „Хонда ЦБР“ удрил во ограда

Никола Осило
На 28.08.2019 во 16.00 часот било пријавено дека на автопатот Демир Капија – Миравци, пред тунелот Јаворица, П.Ј.(27) од Росоман, управувајќи мотоцикл „Хонда ЦБР 954РР“...
Локално

Приведени две лица од Неготино поради напад на полицајци

Никола Осило
На 02.08.2019 во 02,30 часот во Неготино на ул.„Пекарев“ приведени се Н.М. (33) и Ј.Р. (32) од Неготино поради физички напад на полициски службеници при...
Локално

Со „Кавасаки“ удрил во двајца пешаци во Неготино

Никола Осило
На 08.07.2019 година во 19.25 часот на ул.„Маршал Тито“ во Неготино, Б.М.(24) од Неготино, управувајќи мотоцикл „Кавасаки 300“ со бугарски регистарски ознаки, удрил во А.М.(52) од...
Локално

Расчистено убиство: По грешка му пресудил со ловџиска пушка

Никола Осило
Полициската станица Неготино во содејство со Секторот за општ и насилен криминал  на Одделот за крим полиција при БЈБ на МВР денеска (26.04.) до надлежното...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Ресторанот Балкански од Неготино полни 30 години: Е вака се слави роденден

Редакција
Ресторанот Балкански од Неготино на оргинален начин го слави својот 30 роденден. Со изнајмен автобус вработени од ресторанот делеа пици, пити… на граѓаните, а сето...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „полуде“: „Гога достигна максимум во јога, од Неготино се телепортира во Кавадарци“

Никола Осило
Кампањата за претседателските избори веќе е во полн ек и нормално кандидатите за претседател го привлекуваат вниманието со секоја изјава, а уште повеќе со незибежните...
ЖИВОТ

Во Неготино отруени два царски орли, ретки птици заштитени со закон

Редакција
Две мртви птици од видот царски орел (aquila heliaca) биле пронајдени вчера во атарот на неготинското село Црвени Брегови, кај местото викано Бунарот, алармираше денеска...