еМагазин

Tag : потрага

Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Исчезнат е Александар Јошески од Прилеп, од вчера му се губи секаква трага

Редакција
Александар Јошески од Прилеп е исчезнат од 21. февруари, информираат од семејството и замолуваат за помош. Последен пат бил виден кај автомеханичар „Цуцуло”, а потоа...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Исчезнувањето на Вања било пријавено двапати во различно време

Редакција
Денеска, седми ден по ред продолжува потрагата по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, а за нејзиното исчезнување полицијата вчера соопшти дека привела пет лица и...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Мајката на Вања Ѓорчевска откри детали за ќерката која ја нема веќе пет дена

Редакција
Денеска, шести ден по ред, продолжува потрагата по исчезнатата 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје. Ја бараат стотици полицајци, а и граѓани од Македонија, но и...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Пет дена ја нема Вања Ѓорчевска: Што досега направи полицијата

Редакција
Поминаа пет дена откако во понеделникот наутро во Скопје исчезна 14-годишна Вања Ѓорчевска. Случајот ја вознемири јавноста, а полицијата формираше специјален тим за нејзино наоѓање....
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Прегледани над 50 камери, пребарани подруми, Вардар, манастири во потрагата по Вања Ѓорчевска

Редакција
Петти ден продолжува потрагата по исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, а од македонската полиција досега прегледале снимки од камери во над 50 места, пребарани...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Вања Ѓорчевска, тема и во медиумите во регионов: „Девојче исчезна во најпрометниот дел на Скопје„

Редакција
Освен што на социјалните мрежи во регионов се споделуваат фотографии со опис од исчезната 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, за нејзе пишуваат и медиумите во...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Четири дена ја нема 14-годишната Вања Ѓорчевска

Редакција
Четири дена без никаква трага поминаа откако исчезна 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје. Засега нема никаква нова официјална информација за нејзиното исчезнување, а освен македонската...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Три дена ја нема Вања Ѓорчевска, во потргата се вклучи и Интерпол

Редакција
Поминаа три дена откако исчезна 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје. Од вчера за неа е распишана и меѓународна потерница, а во истрагата се вклучи и...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Распишана меѓународна потерница по Вања Ѓорчевска: Интерпол се вклучи во потрагата

Редакција
Распишана е меѓународна потерница по 14-годишната Вања Ѓорчевска, а во потрага по нејзе се вклучи и Интерпол, информираа од МВР. -Податоците за исчезнатото лице на...
Локално ТОП СТОРИИ

Во водите на Вардар најдено телото на Иса Рушити, по кого се трагаше три недели

Редакција
По речиси три недели потрага денеска е најдено безживотното тело на 52 годишниот Иса Рушити од село Теново, Општина Брвеница. По него се водеше потрага...