еМагазин

Рубрика: ЖИВОТ

ЖИВОТ

(Галерија) Традицијата продолжува: Заеви ги посетија штитениците и вработените во Заводот за заштита и рехабилитација во Банско

Редакција
Премиерот Зоран Заев, заедно со сопругата Зорица Заева, денеска по повод празникот Божик ги посетија штитениците и вработените во Заводот за заштита и рехабилитација во
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Кај кого се падна паричката во семејствата на Шекеринска, Филипче, Дескоска, Анѓушев…

Редакција
Дел од министрите освен честитки за божикните празници на социјалните мрежи споделија и фотографии со информации во кој од нивното семејство се паднала паричката. Министерката
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Паричката во семејството на Заев се паднала во делот на работата

Редакција
Паричката во семејството на премиерот Зоран Заев, се паднала во делот за работа и работните ангажмани, велат од Владата. За време на божикните празници Заев е
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Иванов со семејството на литургија во Соборниот храм: Да го сакаме, почитуваме и чуваме тоа што го имаме

Редакција
Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов утрово присуствуваше на архиерејската литургија по повод празникот Божик во Соборниот храм „Св. Климент Охридски“ во Скопје. По завршување
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Премиерот Заев со сопругата на божествена литургија во црквата „Свети Леонтиј“ во Водоча

Никола Осило
Премиерот Зоран Заев заедно со сопругата Зорица изутрината присуствуваше на божествена литургија во црквата „Свети Леонтиј“ во манастирот Водоча кај Струмица. „На Божик, во храмовите
ЖИВОТ

Шеста година по ред паричката кај Мицкоски

Редакција
Годинава во бадниковото лебче кое се дело во неговото семејство, паричката се паднала во парчето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, велат за порталот „Лидер“
ЖИВОТ

(Фото) Влатко Ѓорчев помеѓу бадникарите пред Соборниот храм: Со семејството ја пречека Бадниковата поворка

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев беше помеѓу бадникарите кои традиционално се собираат пред Соборниот храм во Скопје. Тој, заедно со сопругата и четирите деца ја
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Бадникови поворки низ скопските улици: Ѕвездата од Витлеем и гласот на ангелите ја соопштија радосната вест

Редакција
Со концерт на платото пред црквата Св.Димитрија на плоштадот Филип Втори, во Скопје се одржа манифестацијата Бадникови поворки. Поворки денеска имаше и во други градови
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) На Бадник кај Иванови

Редакција
На Бадник, во пресрет на големиот христијански празник Божиќ, денеска домот на претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, го посетија децата од Центарот за
ЖИВОТ

(ВИДЕО) Како да го одмрзнете ветробранското стакло на возилото за 1 минута

Редакција
Еден од најголемите проблеми за возачите во зима е чистењето на ледот од ветробранското стакло на возилата. На интернет можете да најдете најразлични совети како