еМагазин

Tag : чоколадно млеко

ЖИВОТ

Дали знаете кои се здравствените придобивки на чоколадното млеко

Редакција
Моја Кравица чоколадно млеко е вистинско уживање за секој ден, со богат чоколаден млечен вкус, направено од темно, млечно чоколадо и млеко – идеално за...
ЖИВОТ

Чоколадното млеко не е само за деца – зошто овој напиток се препорачува и за возрасни?

Редакција
Чоколадното млеко често се поврзува со носталгија по детството и училишните денови. Но, овој млечен пијалак не е наменет само за деца. Во последниве години,...