еМагазин

Tag : лазаров

Македонија ТОП СТОРИИ

Денеска треба да започне судењето против Латас и Лазаров

Редакција
Во Основниот кривичен суд Скопје денеска треба да започне судењето против новинарот Драган Павловиќ Латас и инфлуенсерот Стефан Лазаров, обвинети за кривичното дело „ширење на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Латас остана без пасош, со Лазаров добија и забрана за јавни настапи

Редакција
Новинарот Драган Павловиќ Латас по барање на Јавното обвинителство остана без пасош, а заедно со јутјуберот Стефан Лазаров, по интервјуто кое предизвика лавина од реакции,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Латас се извини: Целта е да ме тргнат од јавноста

Редакција
Новинарот Драган Павловиќ – Латас во изјава за Канал 5 вели дека жали ако некого повредил со изјавата во подкастот на Стефан Лазаров и дека...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинение против Латас и Лазаров, за новинарот се бара одземање на пасошот, а на двајцата да им се забранат јавни настапи

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје пред надлежниот суд поднесе Обвинителен предлог против две лица за кривично дело – Ширење расистички и ксенофобичен материјал по пат на...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Лазаров остана без спонзори, се извини што дозволил да се емитува интервјуто со Латас

Редакција
Јутјуберот Стефан Лазаров со видео синоќа се извини што дозволил на неговиот канал на Јутјуб да се емитува интервјуто со Драган Павловиќ Латас, кое предизвика...
ЖИВОТ

(Фото) Доктор Лазаров: Експеримент кој покажува дека немиење раце не е опција и да нема корона

Редакција
Матичниот доктор Ненад Лазаров на својот Фејсбук профил сподели експеримент, кој покажува колку е битно миењето раце во време на пандемија со Ковид-19 “Едноставен експеримент...
ЖИВОТ

Доктор Лазаров: Цела пандемија ја платија од свој џеб луѓето, срам да ви е

Редакција
Матичниот лекар Ненад Лазаров уште еднаш на својот Фејсбук профил предупредува за недостатокот од тестови за тестирање од Ковид-19 во државните институции. “На дневна база...
ЖИВОТ

Доктор Лазаров: Најголем непријател во наредниот период ни се затворените прозори

Редакција
Матичниот доктор Ненад Лазаров на неговиот Фејсбук профил советува во наредниот период, кога повеќе време ќе поминуваме на затворено, поради пандемијата со Ковид-19, редовно да...
ЖИВОТ

Доктор Лазаров: Вакцинирајте се веднаш, сите непрележани и невакцинирани, се коцкате скапо!

Редакција
Доктор Ненад Лазаров на својот Фејсбук упати апел до лицата кои не се вакцинирани, да го направат тоа. “Сите што не се вакцинираа и се...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Доктор Лазаров: Се одраа луѓето од тестови плаќање, некој треба дебело да одговара за ова

Редакција
Доктор Ненад Лазаров, на својот Фејсбук профил пишува дека е недозволиво е што државата не обезбеди барем брзи антигенски тестови кај матичен лекар. “Се одраа...