еМагазин
Image default
ЖИВОТ

(Фото) Доктор Лазаров: Експеримент кој покажува дека немиење раце не е опција и да нема корона

Матичниот доктор Ненад Лазаров на својот Фејсбук профил сподели експеримент, кој покажува колку е битно миењето раце во време на пандемија со Ковид-19

“Едноставен експеримент кој ни покажува зошто миењето раце со најобичен сапун е најсоодветно и подобро од било кој дезинфициенс.

Немиење раце не е опција и да нема корона.

Лаптопи, таблети и мобилни заедно со далечинско за тв се најгнасни предмети во еден дом“, напиша тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доктор Лазаров: Цела пандемија ја платија од свој џеб луѓето, срам да ви е

Доктор Лазаров: Најголем непријател во наредниот период ни се затворените прозори

Доктор Лазаров: „Ниту може рано да дијагностицираме, ниту пак да изолираме, со тоа свесно и намерно се пушта цел народ низ вода“

Фото: Фејсбук/Лазаров

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Денеска претпладне сончево време, попладне локален пороен дожд

Редакција

До недела сончево и студено, од понеделник пораст на температурите

Редакција

Еден починат, тројца повредени: ЦУК со детали за акцијата за извлекување на планинарите кај Титов Врв

Редакција