еМагазин

Tag : секс

Локално

Несекојдневен случај: Ја принудувал сопругата на секс со трети лица

Никола Осило
СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.И.(29) од село Горно Орашје, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „посредување во вршење проституција“,
18+

Колку трае идеалниот секс: Три, пет, седум или 30 минути?

Редакција
Истражувачите од универзитетот Пен, сакаа да дадат научен одговор на прашањето „колку треба да трае сексот?“. Одговорот е од седум до 13 минути, што е
ЖИВОТ

Се срамат да побараат совет за секс: За една година само 779 граѓани во советувалиштата за сексуално здравје

Никола Осило
На годишно ниво во советувалиштата за сексуално и репродуктивно здравје во рамките на 10-те центри за јавно здравје во Македонија вкупно се советувани 779 лица
Локално

Тетовчанец ја присилувал сопругата на секс со други лица

Никола Осило
На 24.12.2018 година, 26 годишна жителка на тетовско село, пријавила семејно насилство што го извршил нејзиниот сопруг И.И.(28) кој подолго време психички и физички ја
18+

Жените кои ја имаат оваа карактеристика имаат подобар секс

Редакција
Британската студија која опфатила повеќе од 2.000 жени покажала дека жените со повисока емоционална интелигенција имаат поголем број на оргазми. И интересно е што оваа