еМагазин

Tag : кривична пријава

Локално

Кривична пријава за ексградоначалникот на Кавадарци

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против А.П.(50) од Кавадарци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „несовесно работење во...
Локално

Расветлена кражбата на парите за пензии за пробиштипските пензионери

Редакција
Полицијата ја расветли кражбата на пари за исплата на пензиите на пробиштипските пензионери, што се случи на 1 октомври. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова вели...
Локално

АХВ поднесе кривична пријава против сопственикот на ресторанот „Мир“

Никола Осило
Агенцијата за храна и ветеринарство поднесе кривична пријава против сопственикот на ресторанот „Мир“ во прилепското село Ораовец, кој е лоциран на вештачко езеро, поради сомневање...
Локално

Кривична пријава за жена која изградила дивоградба во охридско

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против С.Д.(66) од с.Долно Лакочереј, охридско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно...
Локално

Кривична пријава за државна правобранителка од Прилеп

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против В.Ј.(53) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службената...
Локално

Кривична пријава за битолчанец кој измамил сограѓанин

Никола Осило
СВР Битола поднесе кривична пријава против Т.Б.(53) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“, информира МВР. На 31.07.2019 на улица...
Македонија

Кривична пријава за полициски инспектор за лажни свидетелства и диплома

Редакција
СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Ш.(38) од ресенското село Асамати, поради постоење основи на сомнение дека сторил едно продолжено кривично дело „фалсификување исправа“. Пријавениот...
Локално

Кривична пријава за момче кое нападнало полицаец

Никола Осило
СВР Битола поднесе кривична пријава против М.А.(22) од село Бараково, демирхисарско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при...
Македонија

МВР поднесе кривична пријава за екс-градоначалникот на Кавадарци и двајца директори на градежни компании

Никола Осило
На 14.08.2019 Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против А.П.(50), поранешен градоначалник на општина Кавадарци, Ѓ.Ч.(58)   управител на „Масон инженеринг“ дооел – Скопје...
Локално

Кривична пријава за гостиварец кој ја игнорирал забраната за градба на колективна зграда

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Б.С.(67) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела ,,бесправно градење“ и...