еМагазин

Tag : кривична пријава

Македонија ТОП СТОРИИ

Инспектори им „прогледувале низ прсти“ на менувачници кои немале дозвола за работа

Редакција
Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против шест службени лица – инспектори, вработени во Државен пазарен инспекторат, и тоа:...
Локално ТОП СТОРИИ

Кривична за полицаец од Битола за семејно насилство

Редакција
СВР Битола – Отсек за криминалистичка полиција поднесе кривична пријава против Џ.Р., полициски службеник во Полициската станица Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено...
Македонија ТОП СТОРИИ

Полицаец воедно и сопственик на агенција за обезбедување, држел и неовласетно изработувал оружје

Редакција
Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија со дрога и оружје поднесе кривична пријава против полицискиот службеник З.Ц. и против правно лице...
Локално ТОП СТОРИИ

Испорачувале помалку нафта во градинките и училиштата во Штип, од тоа што наплаќале: Кривична за 26 лица учесници во криминалот

Редакција
СВР Штип, до Основното јавно обвинителство Штип, поднесе кривична пријава против З.А. (51) од Неготино и Љ.П. (43) од Неготино поради постоење основи на сомнение...
Македонија ТОП СТОРИИ

Полицаец нападнал колеги и физички ги попречувал да спроведат затвореник на Клиника

Редакција
Единицата за насилен криминал – Одделение за крвни и сексуални деликти при СВР Скопје поднесе кривична пријава против С.С., полициски службеник во Одделот за обезбедување...
Локално ТОП СТОРИИ

Кривична за полициски службеник од Македонска Каменица за „загрозување на сигурноста“

Редакција
Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР поднесе кривична пријава против И.И. од Македонска Каменица, полициски службеник во Полициското одделение Македонска...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кривична за возачот кој го возел Палевски до Турција

Редакција
И струмичанецот Стефан Димковски, кој го возеше осомничениот за убиствата и грабнувањето на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, Љупчо Палевски Палчо, од Србија до Турција,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кривична ќе има и за лицето кое го превезе Палевски од Србија во Турција

Редакција
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски најави кривична пријава и за лицето кое осомничениот за убиство и грабнување, Љупчо Палевски-Палчо го превезе од Србија во...
Локално ТОП СТОРИИ

Побарале поткуп за да не напишат казна за сообраќаен прекршок, кривична за двајца полицајци

Редакција
Кривична пријава е поднесена против двајца полициски службеници од Крива Паланка поради примање поткуп, информираат од МВР. -Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални...
Локално ТОП СТОРИИ

Тројца полицајци од Штип добија кривична, употребиле прекумерна сила при апсење

Редакција
Кривична пријава е поднесена против тројца полициски службеници во СВР Штип, Г.Ф., И. Х. и Б.Н., осомничени за кривично дело „малтретирање во вршење на службата“....