еМагазин

Tag : поткуп

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Иџет Мемети, кој остана без пасош поради случајот со судијата Георгиев

Редакција
Членот и потпретседател на Советот на јавни обвинители, Иџет Мемети, е во фокусот на јавноста поради случајот со врховниот судија Наке Георгиев, за поткуп од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Иџет Мемети остана без пасош поради случајот со поткуп

Редакција
Членот и потпретседателот на Советот на јавни обвинители, Иџет Мемети, второосомничен за случајот со поткуп, во кој првоосомничен е врховниот судија Наке Георгиев, остана без...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Иџет Мемети, осомничен за случајот со Наке Георгиев

Редакција
Членот и потпретседател на Советот на јавни обвинители, Иџет Мемети, второосомничениот за случајот со поткуп со врховниот судија Наке Георгиев, денеска треба да се појави...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е судијата Георгиев кој поради поткуп доби притвор од 30 дена

Редакција
Врховниот судија Наке Георгиев е во фокусот на јавноста откако беше фатен на дело со поткуп од 10 илјади евра. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Судијата Наке Георгиев...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил судијата Георгиев, кој заврши во притвор за поткуп

Редакција
Врховниот судија Наке Георгиев, кој беше уапсен за поткуп од 10 илјади евра, вчера доби 30 дена притвор. Тој е првоосомничен во овој случај за...
Македонија ТОП СТОРИИ

За Мемети, второосомничениот во случајот со поткуп, Обвинителството бара мерки на претпазливост

Редакција
За членот на Советот на јавни обвинители, обвинителот Иџет Мемети, второосомничениот во случајот со поткуп во кој првоосомничен е врховниот судија Наке Георгиев, од Основниот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Претрес и кај Иџет Мемети за случајот со Наке Георгиев

Редакција
Во врска со случајот за поткуп поврзан со врховниот судија Наке Георгиев, доцна синоќа имало претрес и во домот на членот на Советот на јавни...
Македонија ТОП СТОРИИ

Затвореник во Идризово им зел 4.000 евра на полициски командири, им ветувал дека ќе ги вработи во МВР

Редакција
Управата за извршување на санкции на 19 септември 2023 година изврши вонреден наздор во КПД Идризово со цел да се проверат наводите на осудените лица...
Локално ТОП СТОРИИ

Бугарин приведен во Скопје, се обидел да поткупи полицајци за да не му пишат казна

Редакција
На 10.08.2023 околу 14 часот во Скопје полициски службеници од ПС Кисела Вода го привеле Б.Е.Г. (60) од Петрич, Република Бугарија поради сторено кривично дело...
Македонија

Кривична за двајца полициски службеници од Велес за примање поткуп

Редакција
Двајца полициски службеници од Велес побарале поткуп од едно лице за да не го казнат поради сообраќаен прекршок. – Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги...