еМагазин

Tag : инспектори

Македонија

Комуналните инспектори и редари ќе вршат надзор врз граѓаните за носење на заштитна опрема

Редакција
Владата донесе и дополнување на Уредбата за носење лична заштита заради спречување на ширењето на коронавирусот. „Со измената, се проширува вршењето надзор врз спроведувањето на...
Локално

Инспектори изеле ќотек при интервенција за фрлање шут сред Скопје

Редакција
На 11.05.2020 околу 11.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Перо Наков“ бил нарушен јавниот ред и мир, информира МВР. Полициски службеници излегле...
Бизнис

Инспекторите на терен: Затворени 4 угостителски објекти, надвор од употреба 40 кафемати

Редакција
Затворени се четири угостителски објекти во Битола, Гостивар и Тетово кои не ја почитувале забраната за работа, а надвор од употреба се ставени 40 кафемати...
Македонија

Двајца контролори во Фондот за здравствено осигурување осомничени за примање поткуп од лекар

Редакција
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица кои се осомничени дека како соизвршители сториле кривично дело...
Локално

Десет лица приведени при контрола на седум угостителски објекти во Скопје

Редакција
Десет лица се приведени вчера и денеска во периодот меѓу 23:00 до 04:00 часот во рамки на операцијата на СВР Скопје, Управата за јавни приходи,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Државниот санитарен и здравствен инспекторат вработува инспектори, плата до 20.979 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 6 државни службеници во Министерство за здравство – Државен санитарен и здравствен инспекторат. Во огласот се бараат пет кандидати за...
Македонија

Инспектори на УЈП му врачиле налог за финансиска контрола на Боки 13 во затворот во Шутка

Редакција
Инспектори од Управата за јавни приходи (УЈП) попладнево беа во притворското одделение на Затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, за да го известат првоосомничениот во случајот...