еМагазин

Tag : распит

Македонија ТОП СТОРИИ

Чулев вели дека не се од неговиот тим: Полициски службеници на распит во Обвинителството

Редакција
Полициски служебеници се повикани во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција за да дадат исказ за постака, која е во тек,...
Македонија

Новите осомничени во случајот „Рекет“, повикани на распит во Кривичен суд

Редакција
Лицата кои се опфатени со предлогот за определување мерки за претпазливост во врска со случајот „Рекет“ денеска се повикани во Основен кривичен суд Скопје да...
Македонија ТОП СТОРИИ

Катица Јанева на распит за „Рекет“, откако истрагата заврши

Редакција
Поранешната специјална обвнителка, Катица Јанева денеска во ОЈО за гонење организиран криминал и корупција е на распит за “Рекет“. Вчера од Обвинителството информираа дека истрагата...
Македонија

Обвинителството до адвокатот на Боки 13: Исказ може да се даде и во законскиот утврдениот рок кога се врши увид во доказите

Редакција
Давањето исказ на осомничено лице не е процесно дејствие, што подразбира дека одбрана, односно исказ, може да се даде и во законскиот утврдениот рок кога...
Македонија ТОП СТОРИИ

Боки 13 од Русковска дознал дека истрагата за него е завршена и не дал исказ

Редакција
Првоосомничениот во предметот „Рекет“ на ОЈО, Бојан Јовановски – Боки 13, денеска по еден час разговор во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција не...
Македонија

(ВИДЕО) Боки 13 донесен во Обвинителството на распит за „Рекет“

Редакција
Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски (Боки 13) со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде е во притвор, е донесен на распит...
Македонија ТОП СТОРИИ

Првоосомничениот Боки 13 за првпат на распит за „Рекет“

Редакција
Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски (Боки 13) денеска за првпат треба да се појави на распит во ОЈО за гонење на организиран криминал и...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

„Гужва„ во Обвинителството за распит за „Рекет“, првоосомничениот Боки 13 се уште неповикан

Редакција
Нова „тура“ за распит за случајот „Рекет“ на ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција. За два дена на распит во Обвинителството беа Агапи...
Македонија

Претседателката на Собранието на Меѓународен сојуз на Боки 13 не знае каде завршиле парите кои бизнисмени ги уплаќале на невладината

Редакција
Претседателката на Собранието на Меѓународен сојуз на Бојан Јовановски (Боки 13), Агапи Дика, по денешниот распит во ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

По распитот за „Рекет„, Лила Филиповска на „тапет“ на Твитер

Редакција
Водителката Лила Филиповска, другарка на осомничениот Бојан Јовановски (Боки 13), по вчерашниот распит во Јавното обвинителство за случајот „Рекет“ не им откри на новинарите дали...