еМагазин

Tag : кривична пријава

Локално

Кривична пријава за момче кое нападнало полицаец

Никола Осило
СВР Битола поднесе кривична пријава против М.А.(22) од село Бараково, демирхисарско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при...
Македонија

МВР поднесе кривична пријава за екс-градоначалникот на Кавадарци и двајца директори на градежни компании

Никола Осило
На 14.08.2019 Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против А.П.(50), поранешен градоначалник на општина Кавадарци, Ѓ.Ч.(58)   управител на „Масон инженеринг“ дооел – Скопје...
Локално

Кривична пријава за гостиварец кој ја игнорирал забраната за градба на колективна зграда

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Б.С.(67) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела ,,бесправно градење“ и...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Фиока или епилог: Кривичната пријава за Блерим Беџети тест за судството и за Владата

Никола Осило
Ќе има ли епилог по иницијативата на Државната комисија за спречување за кривично гонење на градоначалникот на Општина Сарај, Блерим Беџети поради непостапувањето во однос...
Локално

Кривична пријава за повикување на насилство преку Фејсбук

Никола Осило
Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР до надлежното јавно обвинителство ќе поднесе кривична пријава против В.Ч. (51) за објавена содржина на социјалната...
Локално

Кривична пријава за вработена во Секторот за урбанизам во општина Охрид

Никола Осило
СВР Охрид поднесе кривична пријава против В.К. (67) од Охрид, за сторено кривично дело „несовесно работење во службата“, информира МВР. Во период од октомври до...
Локално

Кривична пријава за дивоградба на директор од Делечво

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против М.Т.(40) од с. Тработивиште и правно лице со седиште во село Тработивиште поради постоење основи...
Локално

Кривична пријава за претседател на здружение на пензионери: Си трошел пари по ќеф

Никола Осило
Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје, до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против Љ.Д. од Скопје поради постоење...
Локално

Кривична пријава за жител на Ваксинце: Дома „чувал“ мигранти од Авганистан, Бангладеш и Пакистан

Никола Осило
Регионалниот центар за гранични работи Север поднесе кривична пријава против Ф.А.(26) од село Ваксинце, општина Липково, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...
Локално

Кривична пријава за поранешна директорка на студентски дом во Пробиштип

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Пробиштип поднесе кривична пријава против Љ.Д.(61) од Пробиштип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „несовесно работење во службата“,...