еМагазин

Tag : Водовод Битола

Македонија

Кривична за поранешен директор на ЈКП „Водовод“ – Битола поради злоупотреба на службената положба и овластување

Редакција
СВР Битола до Основното јавно обвинителство Битола, поднесе кривична пријава против П.М.(39) од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Водовод Битола“ купи товарно возило од „Аутомобиле СК“ за 37.000 евра

Редакција
ЈКП Водовод Битола по распишаниот тендер за набавка на товарно моторно возило за превоз на товар и патници склучи договор со друштвото за производство трговија...