еМагазин

Tag : Арафат Муареми

Македонија ТОП СТОРИИ

Поранешниот директор на Финансиска полиција, Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Редакција
Поранешниот директор на Финансиската полиција, Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Тој пред неколку месеци беше во фокусот на јавноста поради „војната“ со поранешната...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителството ги офрли кривичните против поранешниот директор на Финансиската полиција, Арафат Муареми

Редакција
Постапувајќи по двете кривични пријави против поранешниот директор на Управата за финансиска полиција (УФП), Арафат Муареми и вработени службеници во Управата, јавниот обвинител врз основа...
Македонија ТОП СТОРИИ

Горан Иванов именуван за в.д. директор на Управата за финансиска полиција

Редакција
Горан Иванов е именуван за в.д. директор на Управата за финансиска полиција. Како што потврдија за МИА извори од Владата, тој на должноста е именуван...
Македонија ТОП СТОРИИ

Русковска ќе ја обжали одлуката за нејзината суспензија до Советот на јавни обвинители

Редакција
Обвинителката Вилма Русковска ќе ја обжали одлуката за нејзината суспензија до Советот на јавни обвинители. Русковска за МИА потврди дека го добила решението и дека...
Македонија ТОП СТОРИИ

Арафат Муареми се повлече од функцијата директорот на Управата за финансиска полиција

Редакција
Директорот на Управата за финансиска полиција, Арафат Муареми, информира дека по своја сопствена волја се повлекува од функцијата в.д директор на Управата за финансиска полиција,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Управата за финансиска полиција поднесе кривична против Русковска и обвинители кои вршеа претрес

Редакција
Управата за финансиска полиција денеска поднела кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје во која, како што информираат, се опфатени сите обвинители за кои сметаат...
Македонија ТОП СТОРИИ

ЕУ: Прашањето поврзано со Русковска и Муареми треба да го решат надлежните органи

Редакција
Европската Унија внимателно ги следи сите случувања поврзани со меѓусебните неодамнешни јавни размени на обвинувања меѓу шефицата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран...
Македонија ТОП СТОРИИ

Муареми: Доколку Русковска располага со сознанија и информации нека поднесе обвинител акт

Редакција
Директорот на Управата за финансиска полиција Арафат Муареми ја повикува јавната обвинителка Вилма Русковска, доколку располага со сознанија и информации за сторен криминал, да ги...
Македонија ТОП СТОРИИ

Муареми демантира дека против него е поднесена кривична пријава од страна на Обвинителство

Редакција
Јас Арафат Муареми како директор на Управата за финансиска полиција и вработените во Управата, препознаваме и свесни сме дека овие намерно исценирани и неосновани напади...
Македонија

Директорот на Финансиска полиција Муареми добил кривична пријава, пишува „Нетпрес“

Редакција
Поради основано сомневање дека директорот на Управата за финасиска полиција сторил кривично дело злоупотреба на службената положба и овластувања, како и кривично дело „насилство“, Основното...