еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Управата за финансиска полиција поднесе кривична против Русковска и обвинители кои вршеа претрес

Управата за финансиска полиција денеска поднела кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје во која, како што информираат, се опфатени сите обвинители за кои сметаат дека постојат основи на сомнение за сторени кривични дела при постапување во предметот по кој беше извршен претресот во Управата.

Од Управата за финансиска полиција, не информираат колку лица конкретно се опфатени со пријавата.

– Со оглед на тоа што постапката за сите пријавени лица од овој момент е тајна, почитувајќи ја пресумпцијата на невиност на пријавените, тоа е се што во овој момент можеме да споделиме со јавноста, согласно Законот за кривична постапка, се вели во соопштението до медиуми од Управата за финансиска полиција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Муареми најави кривични за обвинителките Русковска, Трајчева и Јосифовска

ЕУ: Прашањето поврзано со Русковска и Муареми треба да го решат надлежните органи

Амбасадата на САД за барањето на Русковска: Ова е прашање за надлежните органи

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вкупно 177 заболени: Регистрирани нови 29 случаи, од кои 20 од Скопје

Редакција

Каков имот пријавил Трајче Пеливанов, кој е избран за виши обвинител

Редакција

Алкалоид основаше две нови друштва со спортска дејност

Редакција