еМагазин
Image default
Македонија

Директорот на Финансиска полиција Муареми добил кривична пријава, пишува „Нетпрес“

Поради основано сомневање дека директорот на Управата за финасиска полиција сторил кривично дело злоупотреба на службената положба и овластувања, како и кривично дело „насилство“, Основното јавно обвинителство поднело кривична пријава против директорот Арафат Муареми, ексклузивно дознава НетПрес, кој имал увид во соодветните документи.

Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција неодамна изврши претрес во Управата за финансиска полиција, а Муреми потоа поднесе претставка против обвинителката Вилма Русковска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Ако е работено сѐ по закон, тогаш не ја разбирам паниката и притисокот што се прави“, вели Русковска за претставката на Муареми

Директорот на Финансиска полиција Арафат Муареми со претставка до Вилма Русковска за претресот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сопругот на поранешната министерка Јанкулоска бара разрешување на судијката Кацарска поради пристрасност во „Тенк“

Редакција

МОН бара наставник по македонски јазик во Германија, плата 1.740 евра

Редакција

Средба на Османи со Вархеји: Постои замор од постојаното одложување, нужен е исчекор кон пристапните преговори

Редакција