еМагазин

Tag : бомби

Македонија

Мицкоски не му верува на Заев дека „бомбите“ за Милошоски биле нови

Редакција
Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги оцени како брутална лага и манипулација изјавите на лидерот на СДСМ, Зоран Заев дека материјалите објавени на Јутјуб за...
Македонија

Ако ги имав „бомбите“ за Милошоски ќе ги објавев како доказ за влијание врз судството, вели Заев

Редакција
Сите материјали од прислушуваните разговори ги предадовме на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) на крајот на 2016 година и со тоа ја завршивме нашата обврска, одговори...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

По „бомбите“ ќе има ли и обвинение за Милошоски за случајот „Моќник“

Редакција
Неколку дена пред да бидат објавени аудио снимки за поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, на канал на Јутјуб, во медиумите осамна информацијата дека истрагата...
Македонија

За ВМРО-ДПМНЕ, „бомбите“ за Милошоски се доказ дека Заев не ги предал сите материјали на СЈО

Редакција
За ВМРО-ДПМНЕ, „бомбите“ за нивниот сопартиец Антонио Милошоски се доказ дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев не ги предал сите нелегално стекнати материјали на поранешното...
Македонија

И потпреседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Николоски најавува нови „бомби“

Редакција
По објавувањето на пет аудио снимки на канал на Јутјуб, за неговиот сопартиец, Антонио Милошоски, на Фејсбук, нови „бомби“ најавува и потпреседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар...
Македонија

Спасовски не ги слушнал „бомбите“ за Милошоски, се што имале во СДСМ предале на СЈО

Редакција
Техничкиот премиер Оливер Спасовски за новообјавените “бомби“ за поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, вели дека сите нелегално прислушувани материјали, СДСМ ги предал на Специјалното јавно...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Снимките на Јутјуб за Милошоски најава дека ќе се пукаат „бомби“ на сите страни

Редакција
Дека во Македонија навистина следи една од највалканите предизборни кампањи најавуваат аудио снимките за поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, објавени на Јутјуб. Милошоски вели...
Македонија ТОП СТОРИИ

Милошоски вели дека „бомбите“ се од времето на Мијалков, на Заев му порача дека ќе го отвори како пупка

Редакција
По објавувањето на петте аудио снимки на Јутјуб, на Фејсбук се огласи поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски. „Почитувани новинари, вечерва беа објавени 5 од...
Македонија ТОП СТОРИИ

(АУДИО) „Пукнаа„ пет „бомби“ за Антонио Милошоски

Редакција
На Јутјуб каналот ГолиТру се објавени пет ауди снимки на кои се слуша гласот на поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, кој меѓудругото разговара со...
Македонија

Снимките кои Милошоски ги достави до Русковска дадени на вештачење

Редакција
Обвинителката Вилма Русковска во врска со снимките кои поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски ги достави до неа, а за кои тои тврди дека се...