еМагазин

Tag : полицаец

Македонија ТОП СТОРИИ

Полицаец учествувал во киднапирање, физички напад и изнудување 10.000 евра

Редакција
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство (ОЈО) Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица кои како соизвршители се осомничени за кривични дела...
Локално ТОП СТОРИИ

Кривична за полицаец за семејно насилство

Редакција
Министерството за внатрешни работи (МВР) информира дека надворешната канцеларија за криминалистички работи при ОВР Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп поднела кривична пријава против полицискиот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Полицаец од Крушево нападнал колеги, а на други лица им се заканувал

Редакција
Министерството за внатрешни работи информираше дека ОВР Крушево поднело кривична пријава А.А. (51) од Крушево, полициски службеник во Полициската станица Крушево, поради постоење основи на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Полицаец од Охрид фатен со дрога на работно место

Редакција
Вработени во Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР на 29. март извршиле контрола на работното место на полицискиот службеник А.М....
Локално ТОП СТОРИИ

Кривична за полицаец од Битола за семејно насилство

Редакција
СВР Битола – Отсек за криминалистичка полиција поднесе кривична пријава против Џ.Р., полициски службеник во Полициската станица Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено...
Македонија ТОП СТОРИИ

Полицаец воедно и сопственик на агенција за обезбедување, држел и неовласетно изработувал оружје

Редакција
Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија со дрога и оружје поднесе кривична пријава против полицискиот службеник З.Ц. и против правно лице...
Локално ТОП СТОРИИ

Кривична за полициски службеник од Македонска Каменица за „загрозување на сигурноста“

Редакција
Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР поднесе кривична пријава против И.И. од Македонска Каменица, полициски службеник во Полициското одделение Македонска...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Објавена снимка од инцидентот со обезбедувачот на Мицкоски и неговиот колега полицаец, истрагата се проширува

Редакција
Истрагата за инцидентот со обезбедувачот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој заработи кривична пријава и неговиот колега полицаец се проширува на уште двајца припадници на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обезбедувач на Мицкоски нападнал полицаец на должност, заработи кривична и нема повеќе да го обезбедува

Редакција
Членот на обезбедувањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, И.Б., синоќа пред ресторан во Скопје нападнал полицаец на службена должност. Од Министерството за внатрешни работи...
Локално ТОП СТОРИИ

Полицаец спаси жена која сакала да си го одземе животот со фрлање во Крушевското езеро

Редакција
Во ОВР Крушево синоќа во 21.15 часот било пријавено дека 68-годишна жена сака да се фрли во езерото во близина на Крушево. Полициски службеници се...