еМагазин

Tag : клиника

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Сведоштво на пациентка заболена од корона вирусот: Вечно сум благодарна што ми го спасија животот

Редакција
Кога некој сам ќе посведочи за тоа што доживеал во најтешките моменти од својот живот се смета за најискрено сведоштво кое останува за секогаш врежано...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Доктор Жан Митрев детално го објаснува лекувањето на тешко болни пациенти од Ковид-19

Редакција
Доктор Жан Митрев се обрати на јавноста за начинот на лекување на тешко болните пациенти од инфекција од Ковид-19 на Клиниката „Жан Митрев“. Тој објаснува...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Целосна фармацевтска грижа за пациентите во Клиниката „Жан Митрев“

Редакција
Со почетокот на работа во новите простории во „Жан Митрев Клиник“ започна и реализацијата на фармацевтско клиничка услуга на пациентите, информираат од Клиниката. „Со тек...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Несекојдневно сведоштво за борбата за живот на пациент заразен од Ковид-19

Редакција
По десетина дена интензивно лекување во Kлиниката „Жан Митрев“ си замина пациент кој беше примен во многу тешка состојба заразен со Ковид-19, информираат од Клиниката....
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Доктор Жан Митрев го посети Иван Огњановски, пациентот со првата трансплантација на срце во државава

Редакција
Доктор Жан Митрев денеска го посети Иван Огњановски, пациентот на кој му беше направена првата трансплантација на срце во државава „Иван е во добра здравствена...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Несекојдневно сведоштво: Ќе ја загубел ногата поради неуспешна ампутација на дел од стапалото

Редакција
Несекојдневна е приказната на нашиот сограѓанин Тони Андоноски од Прилеп, кој по неуспешна апмутација на дел од стапалото во тамошната болница доживеал вистинска агонија поради...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Мухамед Зекири и семејството го победија корона вирусот: Низ што поминавме, не му посакувам на најголемиот непријател

Редакција
Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири и неговото семејство го победија корона вирусот, а Зекири на Фејсбук се заблагодари на сите оние што со нив биле...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Пациент „исчистен“ од корона вирусот со хемофилтрација на Клиниката „Жан Митрев“

Редакција
Во саботата, во доцните ноќни часови беше примен пациент во итна состојба, во хеморагичен шок, заради руптура на абдоминална аневризма. Оваа состојба пациентите не ја...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во потешка состојба 45 пациенти заразени од корона вирусот

Редакција
На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се шест нови пациенти заразени од корона вирусот, а вкупно хоспитализирани се 74 пациенти, информира Министерството за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во потешка состојба 45 пациенти заразени од корона вирусот

Редакција
На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 8 нови, а вкупно хоспитализирани 73 пациенти заразени од корона вирусот, информираат од Министерството за здравство....