еМагазин

Tag : клиника

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Какво е влијанието на смарт телефоните врз постурата – начинот на кој го држиме  телото?

Никола Осило
Постурата претставува начинот на кој го држиме нашето тело. Постојат два вида: динамичен став е како го држите телото кога се движите, шетате, трчате или
Македонија

Боки 13 бил примен на Торакална хирургија со болки во желудникот

Редакција
Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јованосвки (Боки 13) бил примен на Клиниката за торакална хирургија, поради болки во желудникот. Јовановски ја примил соодветната терапија и
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Тимот на Клиниката „Жан Митрев“ успешно оперира една од најкомплексните аномалии на срце кај новороденче

Никола Осило
Во Zan Mitrev Clinic беше извршена една од најкомплицираните кардиохируршки операции кај новороденче. Станува збор за тотална транспозиција на главни крвни садови, една од најкомплексните аномалии на срцето. „Со
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Огромен тумор отстранет од пациент кој поради годишни одмори немало кој да го оперира на државните клиники

Никола Осило
„Иако имав болки и многу тешко се движев во државна болница ми рекоа дека нема кој да ме оперира. Ми ги направија испитувањата и ми
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Децата кои беа заборавени во автомобил на паркинг во Ново Лисиче биле запуштени

Редакција
Докторката од Детска клиника, Весна Мицевска во врска со заборавените деца во автомобил на паркинг во Ново Лисиче, рече дека вчера во 23 часот со
Македонија

Четворица од 13 мигранти повредени  во сообраќајката синоќа пренесени на Скопските клиники

Редакција
Четворица од 13 мигранти повредени во сообраќајката синоќа на автопатот Демир Капија-Неготино,  пренесени се на Скопските клиники, за МИА потврдуваат од хируршкото одделение при Општа
ЖИВОТ

Клиниката „Жан Митрев“ продолжува да се грижи за деца со вродени срцеви маани

Никола Осило
Во Клиниката „Жан Митрев“ непречено продолжуваат да се изведуваат сите услуги поврзани со вродените срцеви маани на деца од раѓање до 18 години, информираа од
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео) Успешна операција на една од најкомплексните аномалии на срцето кај бебе од домашниот тим предводен од Академик д-р Жан Митрев

Никола Осило
Првпат во Македонија успешно се изведе една од најтешките и најкомплексните операции на срце кај деца. Новороденото дете од 2,9 килограми беше дијагностицирано на Клиниката
Македонија ТОП СТОРИИ

Сеад Кочан со полиција спроведен во Идризово, судот му го одби новото барање за одложување на казната

Редакција
Откако Основниот суд Скопје 1 му го одби новото, трето барање за одложување на затворската казна од четири години и осум месеци за случајот „Труст“
Македонија

По Боки 13 и Зоран Кичеец завршил во болница

Редакција
По Бојан Јовановски– Боки 13 и Зоран Милевски-Кичеец посетил болница, објави телевизијата Телма. Според Телма попладнево Милевски од затворот во Шутка бил спроведен на Клиниката