еМагазин

Tag : фирма

Локално ТОП СТОРИИ

Tетовец измамен за 21.000 евра, уплаќал пари во фирма од Германија за роба

Редакција
СВР Тетово информира дека жител на тетовскиот регион пријавил измама во која дал пари на странска фирма за набавка на роба, па открил дека е...
Македонија ТОП СТОРИИ

Фирма со руски капитал регистрирана во ЕУ сакала да добие тендер во Одбрана, ја спуштила цената за 50%

Редакција
Фирма со руски капитал регистрирана во Европската Унија сакала да добие тендер за набавка на специфична опрема во Министерството за одбрана, па во втората фаза...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Осудени фирмата и сопственикот, што го злоупотребија доктор Пановски за реклама на чаеви

Редакција
Осудени се фирмата и сопственикот, што го злоупотребија докторот Никола Пановски за реклама на чаеви, информираше тој на Фејсбук. -Ширачите на лажни вести, за чаеви...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Згасна ќерката фирма на Тетекс – Петролгас

Редакција
Тетекс АД Тетoвo преку Македонската берза информира дека на 29.09.2023 година, согласно решение од Централниот регистар, извршено е бришење од Регистарот, на трговското друштво за...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која друга компанија освен “Сајтрокс“ е на црната листа на САД, а е поврзана со Македонија

Редакција
Поради шпионски софтвер за следење, македонската компанија “Сајтрокс“, САД ја ставија на црната листа. Таа заврши на листата заедно со уште три меѓусебно поврзани компании...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Одложена лицитацијата за имотот на фирмата ДЕНА, за која алармираше австрискиот амбасадор

Редакција
Во канцеларијата на кавадаречкиот извршител Ангел Костадиновски, денеска не се одржа закажаното јавно наддавање на имот лоциран во Богданци, случај за кој алармираше и австрискиот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Министерот Бектеши го брани синот на Ахмети, 99% од бизнисот му бил поврзан со Швајцарија

Редакција
Министерот за економија Крешник Бектеши денеска упати јавна покана до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и заедно со новинарите да одат да ја посетат компанијата...
Македонија ТОП СТОРИИ

Судски совет ќе ги проверува наводите во известувањето на Австриската амбасада

Редакција
Наводите во известувањето на Австриската амбасада ќе бидат проверени, информираат од Судскиот Совет. Оттаму велат дека до Судскиот совет од страна на австрискиот амбасадор е...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителството постапува по три поднесените кривични пријави од австриската фирма за која реагираше амбасадорот

Редакција
Основните јавни обвинителства во Гевгелија и Скопје, како и Вишото јавно обвинителство Скопје водат три посебни постапки, по поднесени кривични пријави од австриската фирма AMMA...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) МВР доделило милионски бизнис на приватна фирма за набавка на храна иако има свои кујни, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Приватна компанија која добила грант за изградба на фабрика од владата на СДС, сега руши рекорди во добивање на милионски тендери во вредност од неколку...