еМагазин

Tag : фирма

ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Војската влезе во „Охис“

Никола Осило
Воени лица попладнево влегоа во кругот на фабриката „Охис “откако утрово беше пријавено дека се шири непријатна миризба од оваа локација. Претходно инспектори на општина...
Локално

Директорка на кочанска фирма „манипулирала“ на тендер

Никола Осило
СВР Штип поднесе кривична пријава против Р.Ј.(24) од Кочани и ДПТУ „Алекс-3“ ДООЕЛ Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на...
Локално

Хаос во фирма во Ѓорче Петров: Двајца го тепале со пиштол и тупаници

Никола Осило
На 03.09.2019 во 10.13 часот во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека во простории на фирма на ул.„Ѓорче Петров“ настанала физичка пресметка меѓу Ф.Е.(54),...
Локално

Повредени двајца вработени во скопска фирма по пад од висина

Никола Осило
На 19.08.2019 во 12.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во комплексот клиники „Мајка Тереза“ биле донесени Б.С.(34) од Свети Николе и А.В.(31) од...
Бизнис

Несекојдневен случај: МВР кривично гони директор на фирма што не плаќал за прекувремена работа

Никола Осило
СВР Битола поднесе кривична пријава против М.К.(54) од Скопје и правно лице од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “повреда на...