еМагазин

Tag : борба

Свет

Џонсон за голготата што ја преживеал во битката со корона вирусот: Цело време се прашував како ќе се извлечам од ова

Редакција
Британскиот премиер Борис Џонсон во интервју за неделникот „Сан“ ја раскажа неговата битка со корона вирусот додека престојувал во болница. Џонсон откри дека ситуацијата му...
Свет

Американски воен проект за одговор на хемиско-биолошки напади создаде ефикасен тест за Ковид-19

Редакција
Армијата на САД разработила нов тест за Ковид-19 што најверојатно ќе можe да ги препознава носителите пред да станат заразни и продоложат со ширење на...
Забава

(Видео) Како Бубо Каров алијас Цацко, се бори против корона вирусот

Редакција
Како најлесно да се избориме против вирусот Ковид- 19, знае Бубо Каров. Еден од начините на познатот комичар е дека корона вирусот ќе го снема...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

БРАВО: „ИГМ Трејд“ од Кавадарци со 833.876 евра дава поддршка во борбата против корона вирусот

Редакција
Компанијата „ИГМ Трејд“ од Кавадарци соопшти дека во време на кризата со корона вирусот, обезбеди пакет помош по различни основи, за борба против корона вирусот....
Свет ТОП СТОРИИ

Со коронавирусот во Европа може да се бориме две години

Редакција
Борбата против новиот коронавирус во Европа би можела да потрае до две години, изјави шефот на тимот медицински експерти за Ковид-19 од Шангај, Чанг Венхонг....
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Имунитетот е најдобар сојузник во борбата против корона вирус, како да го подобрите

Редакција
Лек за корона вирус нема, но лекарите во секоја прилика истакнуваат дека силен имунитет на организмот е најдобар сојузник во борбата против овој вирус, за...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Малолетници се борат како гладијатори, возрасните ги гледаат, а институциите ништо не преземаат

Редакција
Веб-страницата „Само прашај“ објави шокантни видеа на кои се гледа како малолетници се борат како гладијатори во ринг, среде бел ден во скопски Капиштец. Малолетниците...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Познати дами се вклучија во зголемување на свеста за борба против рак на дојка: Погледни зад градникот!

Редакција
Биди храбра и погледни зад градникот! Тоа е пораката на шесте дами: Александра Илиева, Тамара Ристовска, Катерина Шехтанска, Дани, Татјана Стојановска и Искра Канзурова, кои...
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

Честит 11. Октомври: 16 партизани од одредот „Гоце Делчев“ во Прилеп го кренаа востанието против фашизмот во Македонија

Редакција
Македонија денеска го слави Денот на народното востание на македонскиот народ против фашизмот, 11. Октомври. За почеток на востанието против фашизмот во Македонија се смета...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Ирена Ристиќ најавува беспоштедна борба против ѓубрето до празникот 11 Октомври

Редакција
Актерката и активистка за чиста животна средина, Ирена Ристиќ повика да ја исчистиме Македонија до празникот 11 Октомври, при што имаме еден месец секој од...