еМагазин

Tag : Бектеши

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Како не треба: Џафери, Бектеши и Дехари без маски, во група, во затворен простор

Редакција
Поранешниот претседател на македонското Собрание, Талат Џафери на својот Фејсбук профил објави фотографии со градоначалникот на Кичево, Фатмир Дехари и министерот за економија, Крешник Бектеши...
Бизнис

Бектеши за утнатата фотографија од „Дома си е дома“: Човечки е да се прават грешки

Редакција
Симболиката беше да дадеме пример, но истовремено и порака дека иако немаме море во нашата држава, имаме планини, езеро. Фотографијата е веќе сменета. Во моментот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Ќе се отворат само угостителските објекти што имаат тераси и ќе работат до 20 часот

Редакција
Министерот за економија, Крешник Бектеши денеска запрашан за протоколите за кои сопствениците на угостителски објекти се жалат дека ги немаат се уште добиено, рече дека...
Бизнис

Сите детали: Платежни картички од Владата за граѓаните во периодот јуни-јули

Редакција
Платежните картички и средствата граѓаните очекуваме да ги добијат во периодот јуни-јули, како што стои во пакетот, додека ваучерите за туризам граѓаните би ги добиле...
Бизнис

Глоби до 2.000 евра за трговците кои нема да обезбедат редари

Редакција
Владата на вчерашната седница донесе две уредби со законска сила по предлог на Министерството за економија, а се однесуваат за работата на трговците и концесионерите...
Бизнис

Ќе се укине забраната за извоз на брашно

Редакција
Ќе се укине забраната за извоз на брашно што беше воведена поради вонредната состојба, одлучи денеска Министерството за економија по средбата со мелничарите. Како што...
Бизнис

Бектеши: Храна има доволно, да се почитуваат одлуките за замрзнување цените

Редакција
Министерот за економија Крешник Бектеши им порачува на граѓаните дека има доволно храна во земјава за неколку месеци, а на трговците да ги почитуваат одлуките...
Бизнис

Укинати царините за 13 медицински производи, следи намалување на царините за прехранбената индустрија

Редакција
Владата на предлог на Министерството за економија стопроцентно ги укина царинските давачки за 13 медицински производи, кои се се увезуваат како потрошен медицински материјал. Укинувањето...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Фамилијарна новогодишна честитка од министерот Бектеши

Редакција
Министерот за економија, Крешник Бектеши на својот Фејсбук профил објави фотографии од семејството во новогодишна атмосфера и ја честиташе Новата година. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото) Антонио...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Косово да си ја „ишне“ мувата од капата, па после да воведува блокади

Никола Осило
Со неаргументирани блокади и насилнички потези не се градат добрососедски односи и не се развива трговијата. Ова треба да го поднаучат во Владата на Косово...