еМагазин

Tag : Бектеши

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Фамилијарна новогодишна честитка од министерот Бектеши

Редакција
Министерот за економија, Крешник Бектеши на својот Фејсбук профил објави фотографии од семејството во новогодишна атмосфера и ја честиташе Новата година. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото) Антонио...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Косово да си ја „ишне“ мувата од капата, па после да воведува блокади

Никола Осило
Со неаргументирани блокади и насилнички потези не се градат добрососедски односи и не се развива трговијата. Ова треба да го поднаучат во Владата на Косово...
Бизнис

Се бара решение за трговскиот спор со Косово, засега остануваат забраните за извоз

Никола Осило
Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во Приштина се сретнал со косовскиот министер за трговија и индустрија Ендрит Шаља по мерката на Косово за забрана...
Бизнис

Бектеши: Не се вистинити наодите на Косово, подготвени сме за разговор со факти

Никола Осило
Министерството за економија во понеделник организира состанок со повеќе надлежни органи и институции во насока на решавање на проблемот кој што настана откако Косово воведе...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Ќе има „тепачка“ за субвенции: Пари има за само 900 возила

Никола Осило
Во Собранието помина предлог законот за изменување и дополнување на законот за возила со кој се воведуваат и програми за субвенционирање на дел од трошоците...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Какви субвенции се предвидуваат со измените на законот за возила?

Никола Осило
Во Собранието помина предлог законот за изменување и дополнување на законот за возила со кој се воведуваат и програми за субвенционирање на дел од трошоците...
Македонија

Министерот Бектеши слушнал некои од „бомбите“ за ДУИ, вели дека се приватни разговори

Редакција
Министерот за економија, Крешник Бектеши денеска изјави дека не сака да ги коментира новите т.н. бомби од прислушувани разговори наводно на лица од ДУИ, кои...
Македонија

Антикорупциска нема да постапува за вработувањето на шурнајката на министерот Бектеши

Редакција
Од Државната комисија за спречување на корупцијата денеска информираа дека немаат надлежност да постапуваат по вработувањето на шурнајката на министерот за економија Крешник Бектеши, во...
Македонија

(Фото) За кого носеше цвеќе министерот Бектеши на дочекот на Ципрас на скопскиот аеродром

Редакција
Министерот за економија Крешник Бектеши беше дел од владината делегација која го пречека грчкиот премиер Алексис Ципрас на скопскиот аеродром. Тој дојде со цвеќе, кое...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Милошоски и Ременски, министрите Бектеши и Фазлиу: Кој се е на новата листа на Антикорупциска за непотизам

Редакција
Државната комисија за спречување корупција или позната во јавноста како Антикорупоциска комисија, отвори 42 нови предмети за сомневање за непотизам и судир на интереси за...