еМагазин

Tag : новинарка

Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Еди Рама грубо оттурна новинарка, не планира да се извини

Редакција
Албанскиот премиер Еди Рама предизвика инцидент, оттрнувајќи грубо новинарка, која му поставуваше прашања за финансирањето на новото пристаниште во Драч и праксата на инвеститорите да...
Македонија

(Видео) Новинарка го искара министерот Бектеши оти кажал Македонија

Редакција
На денешната прес-конференција новинарката Александра Дуковска го искара министерот за економија Крешник Бектеши оти ја нарекува државата Република Македонија. – Зборувате за непостоечка држава. Зборувате...
Свет ТОП СТОРИИ

Трамп осуден за сексуален напад на новинарка, треба да плати пет милиони долари отштета

Редакција
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп сексуално ја нападнал колумнистката Е. Џин Керол во 1990-тите, а подоцна ја наклеветил нарекувајќи ја лажга, пресуди поротата на Менхетн....
Македонија ТОП СТОРИИ

ЗНМ: Директорот на топлана „Скопје Север“, Рамадани да си поднесе оставка поради груби навреди кон новинарката Додевска

Редакција
Наместо одговор на легитимно поставено новинарско прашање за работата на топланата „Скопје Север“, директорот Куштрим Рамадани упати груби навреди и омаловажувања кон новинарката Катерина Додевска...
Балкан ТОП СТОРИИ

Приведена, па ослободена руска новинарка во Косово

Редакција
Министерот за внатрешни работи на Косово, Џељаљ Свечља ја прогаси за персона нон грата руската државјанка Дарија Асламова, која беше приведена вчера при обид да...
Македонија

ССНМ и ЗНМ: „Несмасна“ пракса на истражните органи во случаи со новинари

Редакција
Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) и Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) реагираат на постапувањето на Основното јавното обвинителство (ОЈО) и Министерството...
Македонија

Министерство за правда: Дисциплинска комисија ќе го испитува случајот со новинарката Делевска

Редакција
Министерството за правда соопшти дека е формирана дисциплинска комисија која целосно ќе го испита случајот во врска со повикувањето во полициска станица на новинарката Соња...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Светот згрозен од интервенцијата на израелските сили на погребот на новинарката на Ал Џезира, за малку ќе паднеше и ковчегот

Редакција
Светот е згрозен од интервенцијата на израелските сили на погребот на позната палестинска новинарка на Ал Џезира, Ширин Абу Аклех, која беше погодена со куршум...
Свет ТОП СТОРИИ

Новинарка на Ал Џезира убиена додека известуваше за израелскиот напад во Палестина

Редакција
Ал Џезира денеска го обвини Израел за смртта на новинарката која беше убиена додека известуваше за израелски напад на Западниот Брег. Како што е наведено,...
Свет ТОП СТОРИИ

Во Украина загина и 24-годишна новинарка на американската телевизија Фокс њуз

Редакција
Во нападот во Украина во кој беше ранет новинарот на американската телевизија Фокс њуз, Бенџамин Хол, а убиен снимателот Пјер Жакржевски, загина и украинската новинарка...